Pokaz mocy pokazała dziś drużyna Pogoni w sparingowym spotkaniu z Gedanią II. W Gdańsku Pogoniści wysoko wygrali dziś aż 5:0.

Trener Mateusz Michniewicz do gry wystawił dwie jedenastki. Każda z nich zagrała po 45 minut.

W pierwszej połówce w składzie znalazł się Błażejczyk, Kowalkowski, Patelczyk, Klecha, Stenka i sześciu testowanych graczy.

Pogoń zdominowała gdańszczan strzelając w I połowie aż 5 goli! W 19 minuta kapitan Michał Kowalkowski uderzył gola bezpośrednio z rzutu wolnego. 24, 32 i 40 minuta to bramki zawodników testowanych w tym jeden na listę strzelców wpisał się dwukrotnie. W 45 minucie Dawid Patelczyk huknął na 5:0 z 20 metrów w okienko.

W drugiej odsłonie spotkania w kadrze znaleźli się Romanek, Siłkowski, Miotk, Formela, Piatkivskyi i Dampc oraz kolejnych sześciu testowanych graczy. Wynik z tej części spotkania nie uległ zmianie.

Za tydzień w sobotę 27 lipca o godz. 12:00 ostatni sparing lata. Pogoniści zmierza się z nim ze spadkowiczem z 3 ligi Wikędem Luzino.