W ostatnim meczu sparingowym przed startem nowego sezonu IV ligi, Pogoń uległa w Lęborku Wikędowi Luzino 2:6 (1:1)

Sparing, 27 lipca 2024r., godz. 12
Pogoń Lębork - Wikęd Luzino 2:6 (1:1)
bramki: Kowalkowski (19'), testowany (57') – Krefft (34'), Zalow (62'), Petk (63'), Ptach (71'), Skurat (82'), Patelczyk (83')

Pogoń: testowany - testowany, Błażejczyk, Kaniewski, testowany - Kowalkowski, Miotk, Patelczyk, testowany - Klecha, Czecholiński.
rezerwowi: Siłkowski, Romanek, Formela, Piatkyvskyi, Dampc i 9 testowanych.

Wynik spotkania tak naprawdę ustalony został po 60 minucie, kiedy to trener Mateusz Michniewicz dokonał jednorazowo aż 9 zmian, w większości pojawili się zawodnicy testowani.

Do 60 minuty gra Pogoni wyglądała bardzo dobrze. Pogoniści na prowadzenie wyszli w 19 minucie. Czecholiński obsłużył z prawej strony idealnym podaniem Michała Kowalkowskiego, a nasz kapitan z bliskiej odległości pokonał golkipera Wikędu.

Nasze prowadzenie trwało 15 minut. Po stałym fragmencie gry i błędzie w kryciu, Krefft z bliskiej odległości skierował piłkę głową do bramki Pogoni. Wynikiem 1:1 zakończyło się pierwsza połowa.

W drugiej części gry, Pogoń znów mocniej atakowała, efektem tego była bardzo ładna bramka zawodnika testowanego. Po tej bramce, trener Michniewicz wpuścił na plac gry 9 zawodników, w tym w większości testowanych. Od tego momentu Pogoń popełniła więcej błędów, a mocny zespół z Luzina wykorzystał je wszystkie bezlitośnie.

Przed nami ostatni tydzień przygotowań, później już tylko liga!

Zaczynamy 4 sierpnia w Bytowie, gdzie zagramy z beniaminkiem MKS Bytovią. Początek meczu o godzinie 18:00.