W deszczowy czwartek Pogoń zagrała awansem z Gromem Nowy Staw i musiała pogodzić się z porażką. Honorowe trafienie dla lęborczan zdobył w ostatniej akcji meczu Michał Balewski.

10. kolejka IV ligi, 3 października 2024, godz. 16

Pogoń Lębork – Grom Nowy Staw 1:4
bramki: 0:1 Tomasz Panek (’38), 0:2 Mateusz Borowski (’44), 0:3 Fabian Urbański (’55), 0:4 Norbert Hołtyn (’67), 1:4 Michał Balewski (’90)

Pogoń: Kolke – Czarnecki (’80 Michniewicz), Romanek, Kaniewski, Balewski, Siłkowski (’80 Czecholiński), Patelczyk, Parulski (’80 Ronowski), Klejsa, Kowalkowski (’67 Kolasa), Formela (’62 Dampc)

Grom: Gogola – Jaryczewski (’76 Szopiński), Urbański, Hołtyn (’80 Niepsuj), Zieliński (’70 Dusza), Borowski, Mielnik (’76 Głodek), Błażek, Pogorzalski, Panek, Kopka (‘80 Prykarczyk)

żółte kartki: Szopiński (Grom)

Goście z Gromu do Lęborka przyjechali podbudowani dobrą postawą w meczu I rundy Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź. Nowostawianie wprawdzie odpadli z pucharu ale tanio skóry nie sprzedali. W lidze na 9 meczów wygrali przed pojedynkiem z Pogonią 8 spotkań.

Tymczasem trener Mateusz Michniewicz nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Miotka i Klechy oraz chorego Błażejczyka.

Mecz przy pustych trybunach toczył się w opadach deszczu. Grom pokazał jakość i im dalej trwał mecz tym dominacja rosła.

Wynik otworzył w 38 minucie zawodnik Gromu Tomasz Panek. Wcześniej piłka długo chodziła na skraju pola karnego Pogoni, by w końcu znaleźć za sprawą Panka drogę do bramki. Podwyższył na 2:0 tuż przed przerwą najlepszy strzelec Gromu Mateusz Borowski. To było już piętnaste trafienie tego zawodnika w tym sezonie.

Po przerwie dominacja Gromu jeszcze się zwiększyła. W 55 minucie Arka Kolke pokonał Fabian Urbański. W 67 minucie za faul w polu karnym sędzia podyktował rzut karny przeciwko Pogoni. Egzekwujący jedenastkę Borowski trafił w słupek, dobitka Norberta Hołtyna była jednak celna.

W ostatniej minucie gry Pogoniści z kontry zdobyli honorowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Michał Balewski.