{jgxtimg src:=[images/stories/news/jun/2014_2015/stolem_cup_2015_31_01_2015_pogon_2002_net_01.jpg] width:=[99] style:=[float:left;margin-right:5px]}Dobry występ zanotowała drużyna Pogoni Farm Frites Lębork 2002 trenera Rafała Bartoszka na Turnieju „Stolem Cup 2015”. Pogoń I wygrała turniej, Pogoń II zajęła 8 miejsce. Indywidualne trofea także trafiły do Pogonistów. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Koniuszy (7 bramek), a najlepszym zawodnikiem turnieju Jakub Michor.

Turniej był początkiem tygodniowego obozu sportowego w Gniewinie. W Hotelu Mistral Sport, gdzie podczas Euro 2012 zakwaterowana była drużyna Hiszpanii. Dziś w tych samych pokojach mieszka drużyna Pogoni. Organizacja obozu w tak atrakcyjnym miejscu nie była by możliwa gdyby nie zaangażowania sponsora, wkład rodziców, oraz dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego Lęborka w ramach projektu „Sportowa przyszłość z Pogonią Lębork”.

- Na obozie jest też drużyna Arki Gdynia 2002, mamy więc z kim grać, mecze sparingowe zagramy także z Stolemem Gniewino - mówi trener zespołu Rafał Bartoszek. - Warunki są bajeczne. Mamy do dyspozycji sztuczne boisko, halę, basen, jacuzzi, saunę czy siłownię, wszystko to co potrzeba by dobrze przygotować się do sezonu.

A wracając do sobotniego turnieju to Pogoń I w rozgrywkach grupowych pokonała Dragon I Bojan 5:0, Wicher I Wierzchucino 4:0 i Stolem I Gniewino 2:1. W ćwierćfinale Pogoniści wygrali z MKS Władysławowo 3:0, w półfinale Huzar Choczewo 3:1. Finał to kolejny mecz z Stolemem I wygrany przez Pogoń 3:1.

Skład Pogoń I: Jakub Michor, Mateusz Koniuszy, Dawid Szafałowicz, Michał Owczarek, Nikodem Parulski, Dawid Miśnik, Szymon Tochman, Jakub Gosz, Michał Tuskowski

Pogoń II w swojej grupie pokonała Dragon II Bojano 3:0, uległa Gryfowi Wejherowo 0:1, a w ostatnim meczu pokonała MKS Władysławowo 2:0. W cwiercifnale lęborczanie ulegli 1:0 Huzarowi Choczewo 1:0, a w ostatnim meczu o 7-8 miejsce przegrali z Gryfem Wejherowo 2:1.

Skład Pogoń II: Antoni Szykut, Kosma Kowalski, Mateusz Bladowski, Jakub Kielas, Kacper Brzózka, Jakub Czaja, Patryk Mazurczyk, Oskar Wrześniewski.

Tabela końcowa „Stolem Cup 2015” rocznik 2002

1. Pogoń I Lębork
2. Stolem I Gniewino
3. Wicher II Wierzchucino
4. Huzar Choczewo
5. MKS Władysławowo
6. Wicher I Wierzchucino
7. Gryf Wejherowo
8. Pogoń II Lębork
9. Bałtyk Gdynia
10. Dragon II Bojano
11. Dragon I Bojan
12. Stolem II Gniewino

{jgxtimg  src:=[images/stories/news/jun/2014_2015/stolem_cup_2015_31_01_2015_pogon_2002_net_02.jpg] width:=[520] style:=[float:centr;margin-right:5px]}

{jgxtimg src:=[images/stories/news/jun/2014_2015/stolem_cup_2015_31_01_2015_pogon_2002_net_01.jpg] width:=[520] style:=[centr:left;margin-right:5px]}