c2_kaszub_cup_2001_17_01_2015_net_04.jpgW sobotę i niedzielę odbyła się kolejna odsłona Ogólnopolskiego Turnieju El professional/Kaszub Cup rocznika 2001. W turnieju rywalizowało 18 drużyn. Trener Andrzej Małecki w Luzinie wystawił dwie drużyny.
Pogoń I Trójka po pierwszym dniu awansowała z 2. miejsca do tzw. Ligi Mistrzów. Po drodze nasza drużyna wygrała 10:0 z Wikędem Kębłowo, zremisowała 0:0 z Gryfem Wejherowo, pokonała Amator Kiełpino 1:0, GKS Kowale 3:1 i uległa ZS Nowa Wieś 1:2.
Drugiego dnia w spotkaniach z sześcioma najlepszymi drużynami zespół Pogoni/Trójki wygrał po 2:0 z Osiczanką Osice oraz FC Gowidlino i uległ 0:1 Gryfowi Wejherowo, 0:3 GOSRiT-owi Luzino i 0:2 Gwardii Koszalin co w ostatecznym rozrachunku dało Pogoni 4. miejsce. Pogoń II zawody skończyła na 12 pozycji.

- W sobotę szło nam dobrze, w niedzielę nie mogłem skorzystać z wszystkich zawodników z powodu drobnych kontuzji. Oba moje zespoły spisały się dobrze, a Ci zawodnicy, którzy w lidze grają mniej pokazali, że warto na nich stawiać - ocenił turniej i postawę zawodników trener Pogoni Andrzej Małecki.

Pogoń/Trójka I w Luzinie zagrała w składzie: Jakub Grzebiela, Miłosz Mach, Wiktor Miotk, Mateusz Folger, Wiktor Abe, Miłosz Cieślak, Adam Blachowski, Filip Korda, Patryk Gliszczyński.

Drugi zespół w składzie: Sebastian Dębowski, Klaudiusz Lange, Dominik Ellwart, Adrian Klepka, Jakub Kapiszke, Jakub Doba, Bartosz Markiewicz, Artur Ryszkiewicz, Bartosz Bigus, Aleksander Pałubicki po pierwszym dniu turnieju miał tyle samo punktów co późniejszy zwycięzca turnieju Gwardia Koszalin i tylko gorszy bilans bezpośredniego spotkania pozbawił drużynę awansu do najsilniejszej grupy.
W drodze do Ligi Europy Pogoń II wygrała 1:0 z GOSRiT Luzino, 2:1 z Gwardią 2002 Koszalin i 2:1 ze Sławą Sławno, oraz uległa 1:2 Gwardii Koszalin i 1:3 FC Gowidlino.