zukowski_lechia_gdansk.jpgPięknie toczy się sportowa przygoda naszego wychowanka Mateusza Żukowskiego. „Żuku” od ponad roku jest zawodnikiem Lechii Gdańsk. W zeszłym sezonie jego drużyna wygrała rozgrywki i awansowała do Pomorskiej Ligi Juniorów B. Żukowski, choć nie grał na pozycji napastnika został najlepszym strzelcem drużyny (28 goli).
W tym sezonie Mateusz zaczął sezon w juniorach młodszych, a po świetnych recenzjach dostał szansę treningów z juniorami starszymi. 22 października 2016 mając dokładnie 14 lat i 11 miesięcy zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów „A” grając 30 minut w wygranym przez Lechię meczu z Górnikiem Zabrze. Tydzień później rozegrał 45 minut także w wygranym spotkaniu w Lubinie z Zagłębiem.

Urodzony 23 listopada 2001 roku zawodnik jest prawdopodobnie obecnie najmłodszym piłkarzem występującym na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów w Polsce. To duże wyróżnienie, ale też znak, że trenerzy widzą u Mateusza duży potencjał. Mocno trzymamy kciuki za młodego zawodnika, który pierwsze, ale też i drugie piłkarskie kroki stawiał w Lęborku pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego. Mateusz często odwiedza swoich kolegów z Pogoni, bywa też jako widz na naszym stadionie.
Dobra gra w klubie zaowocowała także powołaniem do Kadry Pomorza. 3 listopada br. Żukowski zagrał w meczu reprezentacji Pomorza rocznika 2001 z Kadrą Zachodniopomorskiego. Pomorze wygrało 4:2, a jedną z bramek strzelił nie kto inny jak Mateusz. Powodzenia „Mati”.