zukowski_mateusz_lechia_2017_700_px_kwadrat.jpgMateusz Żukowski w rumuńskim Buftei zadebiutował w Kadrze Polski! Wychowanek Pogoni Lębork, a obecnie zawodnik Lechii Gdańsk zagrał 23 i 25 maja br. w towarzyskich spotkaniach Reprezentacji U-16 z Rumunią.
Po wtorkowym spotkaniu, które Biało-Czerwoni przegrali z Rumunią 0:2, w czwartek w rewanżu młodzi polscy piłkarze zremisowali z rywalem1:1. Mateusz Żukowski w pierwszym meczu na boisku pojawił się w 54 minucie zmieniając Mikołaja Nawrockiego. W drugim spotkaniu młody napastnik Lechii zagrał ostatnie 30 minut zmieniając Bartosza Bidę.

Urodzony 23 listopada 2001 roku zawodnik to jedyny zawodnik Lechii powołany przez trenera Bartłomieja Zalewskiego na dwumecz z Rumunią. Mateusz swoje pierwsze, ale też i drugie piłkarskie kroki stawiał w Lęborku pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego. Przez wiele lat uczęszczał do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Mateusz często odwiedza swoich kolegów z Pogoni, bywa też jako widz na naszym stadionie.

Żukowski występuje w tym sezonie w zespołach Juniorów Starszych i Młodszych Gdańskiej Lechii. Jest to jego drugi sezon w barwach biało-zielonych. Ten sezon Mateusz zaczął w juniorach młodszych, a po świetnych recenzjach dostał szansę treningów z juniorami starszymi. 22 października 2016 mając dokładnie 14 lat i 11 miesięcy zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów „A” grając 30 minut w wygranym przez Lechię meczu z Górnikiem Zabrze. Tydzień później rozegrał 45 minut także w wygranym spotkaniu w Lubinie z Zagłębiem. Z kolejnych meczach grywał naprzemiennie w Juniorach Młodszych i Starszych. Regularnie występuje także w Kadrze Pomorza. W ostatnim czasie gra na pozycji napastnika.