logo_szs_duze_przezroczyste.pngDrużyna piłki nożnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku zajęła 3. miejsce w XIX Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży w futsalu chłopców. Finał rozegrany został 11 grudnia br. w Przechlewie. W składzie szkolnej drużyny 9 na 10 zawodników stanowili aktualni zawodnicy drużyn młodzieżowych Pogoni z roczników 2002 i 2003 z drużyn trenerów Rafała Bartoszka i Wojciecha Musuły.

W skład reprezentacji SP 1 weszli: Mateusz Bladowski, Mateusz Koniuszy, Filip Korzeniewski, Jakub Kuryło, Franciszek Stenka, Szymon Tochman, Dorian Wilmont, Maciej Witaszek, Oskar Wrześniewski i Miłosz Koleśnik. Opiekunem i trenerem drużyny był nauczyciel Kazimierz Bielski.

Szkolna drużyna by dotrzeć ścisłego wojewódzkiego finału najpierw wygrała eliminacje miejskie i powiatowe, a potem półfinały wojewódzkie. W Przechlewie zespół SP 1 zajął 3. miejsce ustępując tylko reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach i Szkole Mistrzostwa Sportowego z Malborka. Zespół z Lęborka wygrał z późniejszym zwycięzcą 6:3, a o trzeciej pozycji zadecydował pechowy remis w ostatnim meczu turnieju.