{jgxtimg src:=[images/stories/news/szczpanski_andrzej_net.jpg] width:=[70] style:=[float:left;margin-right:5px] title:=[Andrzej Szczepański Wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej bardzo pozytywnie ocenił wyniki seniorów Pogoni Lębork w rundzie jesiennej 2007]} „Cieszę się, że taka marka jak Pogoń Lębork prowadzi w tabeli ligi okręgowej z dorobkiem 40 punktów na 45 możliwych do zdobycia. (...) Pogoń jest o tyle ciekawa, że 21 punktów zdobyła na wyjazdach, a 19 w domu, gra równo i nie przeszkadza im ani swoja, ani obca widownia.” – tymi słowami analizę piątoligowych rozgrywek rozpoczął wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szczepański na spotkaniu informacyjnym Podokręgu Słupskiego PomZPN z klubami ligi okręgowej, A i B-klasy, zorganizowanym przy współudziale Wójta Gminy Potęgowo 24 lutego 2008r. LKS Pogoń Lębork reprezentowali kierownik biura – Mariusz Tkaczyk - i członek zarządu sekcji piłki nożnej, Janusz Pomorski.

Dziś podokręg słupski to 81 klubów piłkarskich grających na 72 obiektach. 182 zespołów zgłoszonych do rozgrywek skupia 4087 zawodników, w tym 2589 juniorów. Wiceprezes Szczepański zwracał uwagę na małą liczbę sędziów. 72 czynnych arbitrów musi w ligowej kolejce obsługiwać 108 meczów. Łącznie ligowych i pucharowych spotkań jesienią 2007 r. było 919, 32 z nich zakończyło się walkowerem, w tym aż 22 na skutek gry w drużynach nieuprawnionych do gry „lewych” zawodników. To oczywiście ujawnione przypadki, można się domyślać, że tych nie ujawnionych jest kilkakrotnie więcej i dotyczą one głównie tych niższych klas rozgrywkowych. Wydział Dyscypliny nałożył w II półroczu 2007 roku 220 kar, w tym: 37 na kluby, 26 na działaczy, 8 na trenerów, 29 na sędziów, 120 kar na zawodników. 4 kluby zostały zawieszone.

{jgxtimg src:=[images/stories/news/ozpn_net.jpg] width:=[95] style:=[float:right;margin-left:5px] title:=[W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli klubów z terenu podokręgu słupskiego]} Z pozytywów zauważono znaczną poprawę infrastruktury na kilku obiektach, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Tak było m.in. w Damnie, na którym to obiekcie gra Polonez Bobrowniki, Czarnym, Kusowie, Potęgowie, gdzie zamontowano m.in. sztuczne oświetlenie treningowe, i Trzebielinie. Zmodernizowane obiekty to jednocześnie poprawa bezpieczeństwa. W planach Podokręgu Słupskiego jest profesjonalne 3-dniowe szkolenie dla kierowników ds. bezpieczeństwa, którzy muszą funkcjonować w każdym klubie. W Lęborku taką osobą jest Wojciech Urban. 
 
Wiele emocji wywołuje sprawa kart czipowych z firmy Ekstranet, których wydawanie ślimaczy się od ponad dwóch lat, a ich jakość i nieczytelne zdjęcia budzą wiele kontrowersji. Niestety kluby, które zapłaciły za karty muszą uzbroić się w cierpliwość. Jako że nie wszystkie kluby otrzymały komplet kart, zawodnicy na mecze muszą tak jak wcześniej zabierać drugi dokument tożsamości. Kiedy system w pełni zafunkcjonuje nie wiadomo. Kilka klubów, w tym Pogoń, czeka na zwrot opłat za karty juniorów, które po licznych protestach środowiska piłkarskiego zostały sfinansowane przez OZPN. Mimo sfinansowania firma do tej pory nie zwróciła klubom należności za karty.

Józef Dąbrowski – Kierownik Biura Podokręgu Słupskiego - przedstawił w skrócie plan reorganizacji rozgrywek, wchodzący od 1 lipca 2008 roku. Wg planu III liga liczyć będzie 8 grup po 16 drużyn w każdej grupie. W przypadku Pomorza będzie to połączenie okręgu pomorskiego i zachodniopomorskiego. IV liga będzie liczyć 16 drużyn, 5 liga trzy grupy po 14 drużyn (w tym słupska), klasa A 6 grup po 12 drużyn, klasa B minimum 10 drużyn w grupie, a ich ilość determinowana będzie liczba chętnych.

Przy okazji zasygnalizowany został temat wycofania z rozgrywek Słupskiej Klasy Okręgowej Juniora A drużyny Gryfa 95 Słupsk. Jest to zespół zajmujący obecnie pierwsze miejsce w tabeli, tuż nad lęborska Pogonią.

Nie mniejszym zainteresowaniem jak reorganizacja cieszyły się bilety na Mistrzostwa Europy 2008 w Austrii i Szwajcarii, których swój przydział otrzymał też Pomorski ZPN. Dla działaczy 316 klubów, pracowników związku, sponsorów, władz samorządowych będzie ich łącznie 204... 53 na mecz Polska-Niemcy, 98 na Polska-Austria i 53 na Polska-Chorwacja. O zasadach podziału biletów zadecyduje specjalna komisja związku. Reszcie pozostała rejestracja na większości czasu zawieszonej z powodu liczby chętnych stronie internetowej www.kupbilet.pl i losowanie 9 marca.

Niedzielne spotkanie było miejscem niecodziennego oświadczenia Prezesa Pomorskiego ZPN Henryka Klocka. „Pomimo różnych komentarzy nt. mojej sprawy korupcyjnej oświadczam, że nigdy nie byłem i obecnie nie jestem przesłuchiwany na tą okoliczność przez Prokuraturę we Wrocławiu. Nie jestem umoczony w żadne sprawy korupcyjne.” Deklaracja ta wiąże się z licznymi doniesieniami prasy o udziale Klocka w procederze kupowania i sprzedawania meczów i przydomku „Księcia północy”, jaki nadał mu główny oskarżony w piłkarskiej aferze korupcyjnej Ryszard F. ps. Fryzjer.

{jgxtimg src:=[images/stories/news/tkaczyk_mariusz_net.jpg] width:=[70] style:=[float:left;margin-right:5px] title:=[Kierownik biura LKS Pogoń Lębork Mariusz Tkaczyk]} 40-minutowa dyskusja po części informacyjnej zdominowana została przez sprawy statutowe i obowiązku prowadzenia przez kluby ligi okręgowej i A-klasy drużyn juniorskich. Mariusz Tkaczyk z Pogoni zwrócił uwagę na niesprawiedliwy jego zdaniem regulamin wyłaniania delegatów na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Pomorskiego ZPN. Wg wstępnej propozycji zarządu Pomorskiego ZPN 16 klubów ligi okręgowej będzie mogło ze swojego grona wytypować łącznie tylko 4 delegatów.