bach_jakub_bytovia.jpgRozstrzygnęło się miejsce gry wychowanka Pogoni Jakuba Bacha. 23-letni pomocnik zagra w tym sezonie w II lidze w Bytovii Bytów.

Urodzony 6 września 1997 roku Jakub Bach jest wychowankiem Pogoni Lębork. Wyszedł spod ręki trenera Rafała Bartoszka. W 2011 roku przeszedł do Arki Gdynia, gdzie przez kolejne juniorskie drużyny zadebiutował w trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2015/16 w 19 meczach III ligi zdobył 5 bramek. Kolejny sezon spędził na pierwszym wypożyczeniu w drugoligowej Olimpii Zambrów. Jako 20-latek zadebiutował w I lidze w Chrobrym Głogów gdzie spędził 2 sezony (29 występów w lidze + 4 w PP w sezonie 2017/2018 i 12 występów + 3 PP w sezonie 2018/2019). Kolejnym przystankiem Bacha była Radunia Stężyca, gdzie w skróconym sezonie zagrał w 18 spotkaniach w III lidze strzelając 3 bramki.

Po rozwiązaniu kontraktu w Stężycy Jakub wrócił do rodzinnego miasta i przez czerwiec oraz początek lipca trenował wraz z seniorską drużyną Pogoni Lębork podtrzymując i budując formę na nowy sezon. To był czas na bliższe poznanie i odświeżenie znajomości. W kadrze Pogoni grają koledzy z juniorskiej drużyny Kuby z rocznika 1996: Patryk Labuda i Łukasz Janowicz.

Jakub od początku deklarował chęć gry w wyższej lidze i to marzenie się spełniło. Powodzenia!

bach_jakub_bytovia.jpg