zukowski_mateusz_2020_600_px.jpgDawno nie informowaliśmy o naszym wychowanku Mateuszu Żukowskim, a warto, bo coraz częściej widzimy tego zawodnika w meczowej kadrze i na boiskach. Mateusz w poniedziałek 19 października zagrał ponad kwadrans w meczu Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin. Dla „biało-zielonych” nie był to szczęśliwy występ. Zawodnicy trenera Piotra Stokowca ulegli „Portowcom” 0:1. „Żuku” na murawie pojawił się w 73 minucie zmieniając Omrana Haydara. Mateusz w tym sezonie zagrał też kilka minut w meczu Lechii z Podbeskidziem, oraz w 1 rundzie Pucharu Polski w Stalowej Woli.
Zanotował także trzy występy w czwartoligowych rezerwach Lechii w których zdobył 3 bramki. Przede wszystkim trenuje z pierwszym zespołem, często powoływany jest do kadry meczowej. W zeszłym sezonie 18-latek pół roku spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, wiosną wrócił do Gdańska.

Mateusz Żukowski w Ekstraklasie zadebiutował 16 grudnia 2017 na stadionie w Niecieczy w doliczonym czasie gry w meczu Sandecja-Lechia. „Żuku” przeszedł do historii jako najmłodszy zawodnik debiutujący w Ekstraklasie w XXI wieku. Zrobił to mając zaledwie 16 lat i 24 dni! Gra na tym poziomie rozgrywek to wielki sukces Mateusza, Lechii Gdańsk, która oszlifowała piłkarski talent, klubów Pogoń Lębork i UKS Trójka Lębork, a przede wszystkim trenera Andrzeja Małeckiego, który 7 lat trenował Mateusza w Lęborku.
Mateusz Żukowski swoje pierwsze i drugie piłkarskie kroki stawiał pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego najpierw w UKS-ie Trójka, a potem w Pogoni Lębork. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 i roku w Gimnazjum nr 2 będąc jednym z najlepszych juniorów w Pogoni Żukowski w sierpniu 2015 roku przeniósł się do gdańskiej Lechii. Tam zyskał kolejny impuls do rozwoju stając się ważną postacią w drużynach młodzieżowych biało-zielonych w tym w Centralnej Lidze Juniorów.

zukowski_mateusz_2020_600_px.jpg