Dotkliwej porażki odniosła drużyna Pogoni w 15. kolejce IV ligi. Przeciwnikiem zespołu trenera Grzegorza Bednarczyka była niżej notowany zespół Akademii Sportu Kolbudy.

15. kolejka IV ligi, 30 października 2022,  godz. 12

Pogoń Lębork – AS Kolbudy 0:4

bramki: 0:1 Sebastian Dziadkowiec (’44), 0:2 Marcin Dampc (’77), 0:3 Dampc (‘80), 0:4 Dziadkowiec (’82)

Pogoń: Smolak – Ronowski (’79 K. Wojda), Romanek, Siłkowski, Iwański (’57 Okrój), Kochanek, D. Wojda, Klecha (’46 Kowalkowski), Kwaśnik (’46 Kajca), Konkel (’65 Pawlik), Formela

AS: Michałowski - Rycewicz, Kuss, Komarovskyi, Gradowski, Bany, Gronke (’90 Glaza), Stanisławski (’82 Podkański), Kalkowski (60’ Dampc), Narożniak, Dziadkowiec (’88 Tempski)

żółte kartki: Kwaśnik, Romanek, Formela – Rycewicz, Narożnik

Dotkliwej porażki odniosła drużyna Pogoni w 15. kolejce IV ligi. Przeciwnikiem zespołu trenera Grzegorza Bednarczyka była niżej notowany zespół Akademii Sportu Kolbudy. Z powodu pauzy za żółte kartki w meczu zabrakło m.in. kapitana Wojciecha Musuły. Opaskę kapitana założył więc Damian Formela, a na środku obrony Romankowi towarzyszył po raz pierwszy w tym sezonie Błażej Siłkowski.

Pierwszą wartą odnotowania akcją meczu była ta z 10 minuty gdy zawodnik gości Damian Narożnik wyszedł sam na sam ze Smolakiem. W pojedynku tym bramkarz Pogoni okazał się lepszy. 13 minuta to akcja aktywnego w pierwszej części meczu Ksawerego Ronowskiego. Po ładnej wrzutce w pole karne młody Dominik Konkel uderzył nad poprzeczką Kolbud. Spotkanie było wyrównane, oba zespoły kreowały podobną liczbę sytuacji bramkowych, ale to goście zdobyli bramkę do szatni. Na minutę przed końcem pierwszej połowy po wrzutce z boku i uderzeniu z głowy Sebastian Dziadkowiec wyprowadza gości na prowadzenie.

W przerwie w składzie Pogoni doszło do dwóch roszad. Kwaśnika zmienił Kajca, a Klechę Kowalkowski. W 60 minucie zawodnik gości Rycewicz uderza w słupek. W 77 minucie jest już 0:2 po uderzeniu Marcina Dampca. Strata drugiej bramki podcięła drużynie Pogoni skrzydeł. Gra się rozsypała co bezlitośnie wykorzystał zespół z Kolbud zdobywając w krótkim okresie czasu dwie kolejne bramki. W 80 minucie drugiego gola w meczu zdobył Dampc, dwie minuty później uczynił do też Dziadkowiec. Wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań i możliwości zespołu Pogoni. Za tydzień wyjazd na Powiśle Dzierzgoń.