3 punkty zostały w Lęborku! W meczu 7. kolejki Pogoń pokonała 3:0 Akademię Sportu Kolbudy!

7. kolejka IV ligi, 9 września 2023 r., godz. 17

Pogoń Lębork – Akademia Sportu Kolbudy 3:0
bramki: 1:0 Kordian Błażejczyk (’22), 2:0 Mateusz koniuszy (’37), 3:0 Damian Wojda (’58)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk (’65 Klecha), Błażejczyk, Romanek, Wiśniewski, Patelczyk, Koniuszy (’77 Siłkowski), Rogacki (’53 Stenka), Kowalkowski, Leszkiewicz (’74 Formela), Wojda (’89 Kłosowski)

AS: Michałkowski – Jaroszek, Kuss, Rycewicz, Dampc, Sadło, Gaszka (’65 Sierzputowski), Wasilewski (’77 Glaza), Orłowski, Partafimczyk (’53 Chojnacki), Kugiel (’53 Głombiowski)

Przez całe spotkanie na boisku dominowała drużyna Pogoni, która co ważne potrafiła przekuć posiadanie piłki i pressing w bramki.
Już w 22 minucie Kordian Błażejczyk po rzucie rożnym bitym przez kapitana Michała Kowalkowskiego najwyżej wyskoczył w górę w polu karnym i skierował futbolówkę do siatki.

W 37 minucie było już 2:0. Świetny rajd prawą stroną boiska przeprowadził Mateusz Koniuszy. Minął kilku zawodników i uderzył przy słupku nie do obrony. Nasz wychowanek mimo, że do drużyny dołączył później (wcześniej grał w Vinecie Wolin) bardzo szybko zaaklimatyzował się w drużynie i na mecz z Kolbudami wyszedł w wyjściowej „11”.

Po zmianie stron przebieg gry nie uległ zmianie. W 58 minucie najskuteczniejszy w zdobywaniu bramek Damian Wojda z woleja huknął na 3:0. Asystował mu Paweł Kowalczyk. Pogoń do końca kontrolowała przebieg gry i zasłużenie zdobyła komplet punktów.

- Na pewno jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się po bardzo słabym spotkaniu w Jaguarze Gdańsk odwrócić swoją kartę i dziś w Lęborku zwyciężyć – mówił po meczu trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk. - Myślę, że te 3:0 to taki minimalny wymiar zwycięstwa. Nie ma co narzekać, trzeba trenować i przygotowywać się do kolejnych spotkań. Na pewno cieszy postawa zawodników bo byli bardzo zmotywowani, dynamicznie wyszli do tego spotkania. Stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji, nie było to akcje przypadkowe i z tego na pewno jesteśmy szczęśliwi.