Sparing, 24 lipca 2013, godz. 18.30

Pogoń Lębork - Pomorze Potęgowo 0:4 (0:1)
bramki: 0:1 Iwański (10’), 0:2 Sawicki (52’), 0:3 Pytlak (63’), 0:4 Patyk (79’)

Pogoń: Skrzypczak (Labuda 46’ (Czekirda 88’) – Gapski, Kozakiewicz, Fudala, Jasiński (72’ Bulczak), Morawski (50’ Bach), Sychowski, Naczk (55’ Kołodziejski), Byczkowski, Waczkowski, Ilanz (57’ Raguza)

Pomorze Potęgowo, świeżo upieczony trzecioligowiec sprawdził w środę Pogoń w jej 4 meczu sparingowym tego lata. Zawodnicy Sobiesława Przybylskiego w tym tygodniu trenowali bardzo mocno. Drużyna trenowała w poniedziałek i wtorek, a przed nią w tym tygodniu jeszcze zajęcia w czwartek i piątek. Przemęczenie było widać na boisku i choć wynik był dla lęborczan niekorzystny, to potrafili oni stworzyć sobie kilka sytuacji podbramkowych.

Wynik otworzył w 10 minucie Iwański, bezpośrednim strzałem z dużego kąta z rzutu wolnego . W 35 minucie Ilanz mocno strzelił nad poprzeczkę, a 5 minut później Byczkowski z dystansu obok bramki.

Na drugą połowę Pomorze wyszło w zmienionym składzie, wymieniona została cała „11”. W 52 minucie po gapiostwie naszej obrony na 2:0 podwyższa Sawicki. 60 minuta to mocny strzał Byczkowskiego, piłka musnęła poprzeczkę. Ozdobą spotkania był gol Pytlaka w 63 minucie. Zawodnik Pomorza z połowy boiska zaliczył rajd lewą stroną, zszedł z piłką do środka i mocnym strzałem pokonał Patryka Labudę. W 79 minucie wynik na 4:0 dla gości ustala Henryk Patyk. Minutę wcześniej Byczkowski kolejny raz strzela z dystansu. Piłkę wypluwa bramkarz gości, mocno dobija Kołodziejski, ale trafia futbolówką prosto w bramkarza.