8. kolejka IV ligi „Grupa Mistrzowska”, 19 czerwca 2021 r., godz. 11

Jaguar Gdańsk - Pogoń Lębork 7:2 (2:1)
bramki: 1:0 Świątek (’12), 1:1 Formela (’43), 2:1 Prusaczyk (’45), 3:1 Rzepnikowski (’47), 4:1 Rzepnikowski (’53), 5:1 Rzepnikowski (’73), 6:1 Kuźniarski (’76), 6:2 Kwaśnik (’80), 7:2 Kuźniarski (’89)

Jaguar: Górski – Rzepnikowski, Pietruszewski, Zalow, Brzeski, Prusaczyk, Kozłowski, Filas, Świątek, Głodek, Deleu

Pogoń: Kolke – Kozerkiewicz, Musuła (’77 Okrój), Dobek, Kochanek, Janowicz, Iwański, Miotk (’61 Stenka), Kwaśnik (’82 Wiśniewski), Formela (’85 Gański), Atanacković

To był przedostatni mecz rozgrywek IV ligi w tym sezonie. Pogoń wybrała się do Gdańska na stadion przy ulicy Budowlanych by zmierzyć się z niepokonaną drużyną „Grupy Mistrzowskiej” Jaguarem Gdańsk. Gospodarze potwierdzili wysoką formę pokonując naszą drużynę 7:2. To ósma wygrana z rzędu Jaguara. Bramki dla lęborczan zdobył z przewrotki Artur Formela oraz Łukasz Kwaśnik.

Trener Waldemar Walkusz nie miał dużego komfortu układając kadrę na mecz. W Gdańsku zabrakło Siłkowskiego i Pióra, tylko na ławce pojawił powracający po kontuzji Kostuch. Nie pojawił się on jednak na boisku.

Mecz toczył się w ogromnym upale przy temperaturze przekraczającej w słońcu grubo powyżej 30 stopni. Sędzia aż pięciokrotnie zarządzał przerwę w grze na uzupełnienie płynów.

Początek gry wyglądał obiecująco. Dobek minimalnie minął się z piłką, a bramka Formeli została nieuznana z powodu spalonego. Skuteczniejsi byli gospodarze. Pierwsza bramka meczu padła dla Jaguara przed kwadransem gry za sprawą Kacpra Świątka. W rewanżu dwa razy prawą stroną szarpnął Wiktor Miotk. Raz dograną z boku piłkę złapał bramkarz, drugi raz trafiła ona do Formeli. Niestety jego strzał został zablokowany. W 35 minucie ładną paradą popisał się Kolke wybijając zmierzającą do bramki futbolówkę. Dobitka znalazła się wprawdzie w siatce, sędzia wskazał jednak na pozycję spaloną. W 43 minucie najładniejszą bramkę meczu zdobył Artur Formela. Zrobił to z przewrotki po zagraniu z rzutu rożnego. Było 1:1. Niestety jeszcze przed przerwą po rzucie karnym gospodarze wychodzą na prowadzenie. Strzelcem gola Adam Prusaczyk.

Po zmianie stron Jaguar jeszcze bardziej przyśpieszył i wypunktował Pogoń. Hat-trickiem popisał się Paweł Rzepnikowski pokonując bramkarza Pogoni w 47, 53 i 73 minucie meczu. Dwie bramki dołożył też Jarosław Kuźniarski. Z kolei dla Pogoni z dystansu skutecznie uderzył Łukasz Kwaśnik. W drugiej połowie trener Walkusz na boisko wpuścił młodych zawodników w osobach Stenki, Okroja, Wiśniewskiego i Gańskiego.

Za tydzień ostatni mecz sezonu z Aniołami Garczegorze. Już teraz zapraszamy na stadion. Zapraszamy w sobotę 26 czerwca o godz. 18 na Kusocińskiego!