11. kolejka SKO młodzików - 21.04.2007r., godz. 15:00, Stadion Czarnych w Słupsku

Salos Słupsk – Pogoń/Trójka Lębork 0:5 (0:0)

Pogoń/Trójka: CZEKIRDA Dominik - FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł - SKIBICKI Krzysztof, MYSZK Julian, MAZURCZYK Paweł, FORMELA Sebastian, MIELEWCZYK Filip – WRZESIEŃ Marcin, NACZK Miłosz

Zmiennicy: RUDYK Sebastian, MISZKIEWICZ Gracja, STAROSZ Mateusz, BRZESKI Arkadiusz, PŁOTKA Mikołaj, LICA Tomasz, TOCHMAN Ludwik

Salos: Kaszuba - Szymański D., Lipski, Pisulski - Szymański T., Marciszewski, Kowalik, Kopciński, Bartkowski – Kopciński, Wielgolawski

Bramki: 0:1 – Tochman 32’, 0:2 – Myszk 35’, 0:3 – Tochman 36’, 0:4 – Starosz 55’, 0:5 – Lica 58’

Przy silnym wietrze swój pierwszy mecz wyjazdowy w rundzie rewanżowej SKO młodzików starszych rozegrali piłkarze Pogoni/Trójki Lębork. Tym razem podopieczni Andrzeja Małeckiego spotkali się w Słupsku z miejscowym Salosem. W pierwszej połowie gole nie padły. Sytuacji również nie było zbyt wiele. Silny, porywisty wiatr utrudniał obydwu zespołom składne przeprowadzenie akcji. Warte odnotowania z tej części gry są dwie sytuacje. W 11. minucie spotkania Miłosz Naczk mógł zdobyć prowadzenie dla gości, jednak minimalnie chybił, a w 25. minucie instynktowna interwencja Czekirdy uratowała Trójkę od utraty gola. Druga część spotkania zaczęła się wspaniale dla gości. W ciągu pięciu minut zdobyli trzy gole. Wprowadzony po przerwie na plac gry Tochman w zamieszaniu pod bramką wyprowadził Młode Lwy na prowadzenie. Chwilę później kapitan drużyny, Myszk, popisał się pięknym strzałem z linii pola karnego w samo okienko bramki miejscowych. Minutę po tej akcji ponownie Tochman zachował najwięcej sprytu w polu bramkowym Salosu i podwyższył na 3:0. Od tej chwili lęborczanie kontrolowali przebieg gry. W ich poczynaniach było widać spokój i opanowanie. Trener mógł dokonać kilku zmian. Punktowanie przeciwnika zakończyli Starosz i Tomek Lica. Ten drugi otrzymał idealne podanie z lewej strony boiska od aktywnego w tym spotkaniu Michała Fudali i dopełnił formalności, ustalając wynik meczu.

Trener A. Małecki:

Bardzo cieszy wynik i wysokie zwycięstwo. Chłopcy w wybranych fragmentach meczu zaprezentowali kilka ciekawych akcji, czego efektem były zdobyte gole. W meczu zabrakło naszego podstawowego bramkarza Kłosa, który ma kontuzję. Dobrze ze swej roli wywiązał się jego zmiennik, Dominik Czekirda.