III. kolejka SKO juniorów A – 1 września 2007

Pogoń Lębork – Gryf ’95 Słupsk 0:0

Pogoń: Czerniak - Charzyński, Myszkowski, Walkusz (Buczkowski), Lis - Kołucki, Stankiewicz (Ugrewicz), Błaszkowski, Pirycki, Hajduk (Rogaczewski) - Michta (Kołodziejski)

Sędziował: Kazimierz Szczegielniak

Niezwykle wyrównane spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Brak goli w takim meczu na pewno jest sporą stratą, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w poprzednich dwóch sparingowych spotkaniach obu drużyn ich nie brakowało (dwa zwycięstwa słupszczan – 6:0 zimą 2006 roku i 2:1 latem tego samego roku). Różnica polega na tym, że tamte konfrontacje toczone były z zespołem z Makroregionu. Z kolei w tym ligowym spotkaniu sporo gryfitów na co dzień występuje właśnie w lidze wojewódzkiej, więc w pewnym sensie remis można uznać za wynik zadawalający.

Mecz był wyjątkowo zacięty, sytuacji bramkowych nie brakowało, jak choćby z 12. minuty, gdy Grzegorz Michta niepotrzebnie chciał wymusić rzut karny, zamiast zdecydować się na strzał i być może otworzenie wyniku spotkania. Pięć minut później Karol Walkusz strzałem głową pomylił się o milimetry, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Rywale też często atakowali, ale naszym zawodnikom sprzyjało szczęście oraz dobra postawa Marcina Czerniaka w bramce.

Druga połowa również obfitowała w okazje bramkowe - w 55. minucie meczu Maciej Rogaczewski trafił w poprzeczkę po strzale głową. Gryfici odpowiedzieli natychmiastowo, jednak szczęśliwie dla pogonistów mieli rozregulowane celowniki i nie trafili z 5 metrów do bramki. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem  gospodarze przycisnęli i dobrą okazje miał Wojciech Ugrewicz, lecz na jego i zespołu nieszczęście chybił.