8 kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów A, 2 października 2010r. godz. 11

Pogoń Ratusz Lębork - Polonia Gdańsk 2:0
bramki: 1:0 Rafał Główczewski (68), 2:0 Paweł Król (79)

Pogoń Ratusz: Czekirda, P. Król, Szutenberg, D.Główczewski, Bach, D.Malek, J.Wroński (80' Szymikowski), Haraszczuk (86' Chojnacki), Maszota, J. Żmudzki, R. Główczewski (82' Wierzbowski)

Do przerwy w spotkaniu sąsiadów w tabeli nie było klarownych sytuacji bramkowych. Dużo więcej działo się po przerwie. W 49 minucie Paweł Król dośrodkował na dalszy słupek, a Rafał Główczewski z metra uderzył lewą nogą w bramkarza. W 55 minucie Bartosz Haraszczuk zagrał prostopadłe podanie do Króla, ale bramkarz wybiegł z bramki na 16 metr i uprzedził zawodnika Pogoni. W 58 minucie Jakub Żmudzki wrzucił z lewego skrzydła, a Jakubowi Wrońskiemu zabrakło centymetrów do zamknięcia akcji głową. Wreszcie przewaga Pogoni została udokumentowana w 68 minucie, kiedy Król wrzucił piłkę za obrońców, a Rafał Główczewski z 7 metrów nie dał szans bramkarzowi. Trzy minuty później Malek został za łatwo ograny, Szutenberg nieskutecznie zablokował podanie i gdyby nie refleks Dominika Czekirdy, byłby remis, bo piłka zmierzała pod poprzeczkę. W 79 minucie R. Główczewski podaje dołem prostopadle do Wrońskiego, a ten oddaje jeszcze na prawo do Króla, który strzela na 2-0 już do pustej bramki. W 82 minucie podania wymienili J. Żmudzki z Marcinem Maszotą, a ten ostatni strzelił centymetry obok słupka. Trzy minuty przed końcem, po wrzutce J.Żmudzkiego z wolnego bliski celnego i skutecznego uderzenia głową był Szutenberg. W 90 minucie z rzutu wolnego Polonia miała poprzeczkę.

Wojciech Pięta, trener Pogoni Ratusza: -
Mecz był trudny, jak każdy w tej lidze. Mamy problemy kadrowe z powodu kontuzji i kartek. Tym bardziej się cieszę z wygranej. Teoretyczni zmiennicy za pierwszy skład wywiązali się z obowiązków. Zostało 5 meczy, które zdecydują o naszym miejscu w tabeli.