{jgxtimg src:=[images/stories/news/jun/3lks_1.jpg] width:=[120] height:=[80] style:=[float:left;margin:5px;] title:=[Pogoń/Trójka Lębork]}Młodzicy Andrzeja Małeckiego byli całkowitymi nowicjuszami w jakichkolwiek rozgrywkach ligowych, więc głęboka woda w postaci okręgówki juniorów D miała być tylko przetarciem szlaku, zapoznaniem się z tego typu piłkarskim wydarzeniem. Tymczasem ta głębia okazała się niewinnym bajorkiem i w swym debiucie Młode Lwy zostały wicemistrzami Słupskiej Klasy Okręgowej, dystansując bardziej doświadczonych rywali.

Zawodnicy ekipy trenera Małeckiego w większości uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie utworzono UKS Trójka i gdzie na co dzień w roku szkolnym młodzicy grają. Właśnie w budynku SP nr 3 odbyło się oficjalnie zakończenie sezonu, 26 czerwca, z udziałem sztabu szkoleniowego, rodziców, dyrekcji szkoły, no i oczywiście z bohaterami minionego sezonu – młodymi piłkarzami.

Na początku spotkania Andrzej Małecki powiedział kilka słów o debiutanckim sezonie, lecz przede wszystkim podziękował wszystkim tym, bez których na pewno nie udałoby się osiągnąć takiego wyniku – dyrektorce szkoły, pani Marioli Małeckiej, prezesowi UKS Trójka, panu Romanowi Rzosce. Wielki wkład ma również Andrzej Skibicki, kierownik zespołu, autor relacji z każdego spotkania młodych lęborczan. Asystował mu Adam Fudałą, ojciec jednego z zawodników. Pogoniści mogli liczyć zawsze na błysk fleszy dzięki Marcinowi Staroszowi i Arkadiuszowi Goliszkowi. W sponsoring klubu czynnie angażowali się wszyscy rodzice, a w ich imieniu podziękowania odebrał Leszek Wrzesień. Podziękowanie otrzymała także Elżbieta Loda, wychowawczyni klasy 5 s, klasy sportowej, do której w większości uczęszczają i osiągają dobre wyniki w nauce piłkarze Trójki.

Specjalne podziękowania trzymał oczywiście sam trener – m.in. otrzymał zdjęcia z lotu ptaka swojego budowanego domu. Indywidualnie nagrodzono jeszcze dwóch zawodników Pogoni – nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca odebrał Julian Myszk, a najbardziej wartościowym zawodnikiem uznano kapitana drużyny, Miłosza Naczka. Po części oficjalnej nastąpił syty posiłek, w postaci grillowanych kiełbasek oraz smażonego prosiaka.

W takim stylu młodzicy Pogoni zakończyli sezon. Podczas niego prezentowali wysoką formę i wyszkolenie, jakiego może pozazdrościć nie jeden starszy zespół. Juniorzy rozgrywki zaczęli od wyjazdowej porażki 1:3 z Orlikami Jezierzyce, które w poprzedniej edycji zajęły czwartą lokatę. W następnej kolejce już zdeklasowali Salos Słupsk 7:1, który rok wcześniej tryumfował w tej kategorii wiekowej. Pogoniści reprezentowali się bardzo dobrze, m.in. pokonując faworyta rozgrywek, Spartę Sycewice. W meczu na szczycie, z Gryfem ’95 I Słupsk, polegli jednak 0:2.  Rozgrywki jesienne zakończyły się dla Młodych Lwów dopiero wiosną, ponieważ spotkanie z ostatniej jesiennej kolejki – z Jantarem Ustka – zostało przełożone na 10 kwietnia. Zmiana terminu nie pomogła zawodnikom znad morza i sromotnie polegli 0:5.

Początek wiosny to pierwszy remis w rozgrywkach – bezbramkowy rezultat z Orlikami, mimo przewagi i lepszej gry lęborczan, został przyjęty z niezadowoleniem. Kolejne mecze to planowane wygrane (m.in. ponownie ze Spartą), lecz zupełną sensacją była porażka z Olimpem w Dębnicy Kaszubskiej. Być może było to celowe zagranie, gdyż tydzień później Młode Lwy zrewanżowały się pierwszej drużynie Gryfa i pokonały go na własnym boisku 1:0. Na koniec sezonu okaże się, że będzie to jedyna porażka gryfitów w rozgrywkach. Mimo wszystko dystansu do zespołu ze Słupska nie udało się już zmniejszyć, a w dodatku w ostatniej kolejce pogoniści przegrali w Ustce z Jantarem i ostatecznie zajęli drugi miejsce.

Słowa uznania i wielkie brawa dla trenera Andrzeja Małeckiego i jego podopiecznych. W kolejnym sezonie ich drużyna wystartuje w okręgówce juniorów C i będzie jedną z młodszych ekip. Sukcesu nikt nie wymaga od młodzików, lecz kto wie, czy ci znowu nie sprawią miłej niespodzianki sobie i nam wszystkim.

Wyniki lęborczan:

  • 18 spotkań – 13 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, bramki 80:12 – 40 punktów
  • DOM: 9 spotkań – 8 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, bramki 51:2 – 25 punktów
  • WYJAZD: 9 spotkań – 5 zwycięstw, 0 remisów, 4 porażki, bramki 29:10 – 15 punktów 

Wyniki (dom/wyjazd):

  • Orliki Jezierzyce 0:0/1:3
  • Salos Słupsk 7:1/5:0
  • Sparta Sycewice 2:0/2:1
  • GTS Czarna Dąbrówka 8:0/5:1
  • Olimp Dębnica Kaszubska 5:1/0:1
  • Gryf ’95 I Słupsk 1:0/0:2
  • Orzeł Kołczygłowy 14:0/12:0
  • Gryf ’95 II Słupsk 9:0/4:0
  • Jantar Ustka 5:0/0:2 

Strzelcy:

  • Julian Myszk – 14
  • Filip Mielewczyk, Ludwik Tochman – 9
  • Miłosz Naczk, Krzysztof Skibicki – 8
  • Mateusz Starosz – 7
  • Tomasz Lica, Marcin Wrzesień – 5
  • Norbert Butowski – 4
  • Gracjan Miszkiewicz, Sebastian Rudyk – 3
  • Szymon Bach, Sebastian Formela, Michał Fudala, Patryk Goliszek – 1
  • 1 gol samobójczy

W SKO juniorów D rozegrano 90 spotkań i zdobyto 544 gole (średnia na mecz: 6,04). Najwięcej bramek padło w 7. kolejce – w 5 meczach kibice zobaczyli aż 50 trafień. Najmniej razy trafiano do bramki w 12. kolejce – wtedy padło 16 bramek.
 

Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” w swojej działalności korzysta z dofinansowania udzielonego przez Miasto Lębork na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu  „Lęborski Sport 2007”