W tych trzech kategoriach wystąpią zespoły składające się z zawodników UKS Trójka. W kategorii C prowadzić ich będzie Andrzej Małecki, w kategorii D Rafał Bartoszek, a w E Andrzej Kaufmann. Zwycięzca okręgówki trampkarzy bezpośrednio awansuje do Makroregionu tej klasy, z kolei młodzicy i orliki grają tylko o prymat w Słupskiej Klasie Okręgowej.
Jantar
Ustka (jC, jD)
Zawodnicy z Ustki prezentują solidny warsztat piłkarskich umiejętności, o czym można było się przekonać w poprzednim sezonie, gdy trampkarze uzyskali awans do Pomorskiej Ligi Juniorów C, a młodzicy zajęli piąte miejsce w lidze. Teraz ponownie przystąpią do rywalizacji w tych grupach i zapewne znowu będą grać o najwyższe cele. Faworyt ligi trampkarzy, w młodszej kategorii również zawodnicy tego klubu powinni grać pierwsze skrzypce.
Żaki ’98
Ustka (jD)
Zespół Żaków jest typowym młodzieżowym klubem, lecz zespół w tych rozgrywkach jest nowością. Wcześniej piłkarze z usteckiego OSiR grywali tylko jako juniorzy starsi i młodsi oraz jako trampkarze. Trudno więc określić siłę tego beniaminka w nadchodzącym sezonie, lecz jeśli spojrzeć na wyniki innych drużyn tego klubu można podejrzewać, że i młodzicy zaprezentują się przyzwoicie.
Sparta
Sycewice (jC)
W poprzednim sezonie drużyna grała w okręgówce młodzików i zajęła czwarte miejsce. Podopieczni Andrzeja Małeckiego dwukrotnie ich ograli (2:1 i 2:0), więc jakiś patent na zespół zza Słupska posiadają. Należy pamiętać wciąż, że chłopcy z Sycewic grają ze sobą nie od dziś, więc nie są na straconej pozycji w starszej kategorii. Jednak walka o awans może ich szybko zmęczyć, tak jak rok temu zrobiła to rywalizacja o mistrzostwo młodzików.
Brda
Przechlewo (jD)
Będzie to najdłuższa podróż na mecz wyjazdowy ze wszystkich rywali lęborskich juniorów. Podobnie jak zawodnicy Rafała Bartoszka, tak i piłkarze Brdy debiutują w tej klasie rozgrywek. Ci jednak mają już ligowe doświadczenie – w poprzednim sezonie grali w turniejach juniora E, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Wynik niezbyt imponujący, ale ta lekka wprawa może mieć duży wpływ na kolejne spotkania o punkty.
Start Łeba (jC)
Pozostałość w okręgówce po seniorach, którzy jak wiemy od nowego sezonu biegać będą po A-klasowych boiskach. W ostatnim sezonie przez pewien czas z powodzeniem rywalizowali o awans do Makroregionu, jednak w końcowej rywalizacji stracili aż 14 punktów do zwycięzcy. Jeśli uda im się nie powtórzyć błędów z przeszłości, mogą ponownie włączyć się w walkę o awans. Jednak nawet jeśli by im się udało, to czy klub z Łeby będzie stać na utrzymanie drużyny w lidze wojewódzkiej?
Orzeł
Kołczygłowy (jD)
Beznadziejny poprzedni sezon, kiedy to przegrywali z każdym i to w kiepskim stylu. Udało im się wyprzedzić jedynie GTS Czarna Dąbrówka, ale kadra tego zespołu była przed rokiem średnio młodsza nawet o 2 lata względem pozostałych rywali. Poprawa poprzedniego wyniku będzie już sukcesem, na więcej póki co nie ma co liczyć.
Canicuła
Bytów (jC)
Niezwykle ciekawe zjawisko w tegorocznych rozgrywkach. Głównie przez to, że jest to żeńska drużyna. Trudno spodziewać się, co dziewczęta z Bytowa zaprezentują – czy będą prezentować zmienną formę, czy może okażą się solidnym rywalem. Na pewno nie można podejść do nich lekceważąco, ponieważ czasy, gdy mówiono o futbolu jako sporcie typowo męskim, odeszły bezpowrotnie.
Olimp
Dębnica Kaszubska (jC, jD)
Kolejny rywal, który awansował wiekowo z ligi młodzików. Podopieczni trenera Małeckiego znają ich dobrze i będą chcieli zapewne zrewanżować się za niespodziewaną porażkę w ostatnim spotkaniu. Zespół Olimpu stać na środek tabeli w obydwu kategoriach wiekowych, lecz ewentualna słabsza postawa młodzików zaskoczeniem by nie była. Zawodnicy Rafała Bartoszka będą więc mieli łatwiejszą przeprawę, choć z drugiej strony wystartują z takim samym dorobkiem jak rówieśnicy z Dębnicy.
Stal/Orliki
Jezierzyce (jC, jD, jE)
Piłkarska szkoła młodzieży w Jezierzycach powoli wyrasta na jedną z najbardziej renomowanych w Podokręgu Słupskim. Zeszłoroczne dobre wyniki juniorów starszych i orlików oraz trampkarzy i młodzików, a także nieco gorsze juniorów młodszych stawiają Stal jako potentata juniorskiego podwórka. Rywalizacja pomiędzy Stalówką a Młodymi Lwami z sezonu na sezon robią się coraz bardziej fascynujące. Nie inaczej powinno być tym razem. W poprzednich rozgrywkach trampkarze zajęli 3. miejsce, więc i teraz znów powinni włączyć się w walkę o awans. Młodzicy, jak pamiętamy, jako jedyna drużyna nie przegrała z młodzikami Trójki rok temu i zajęli ostatecznie także trzecie miejsce. Natomiast orlicy, podobnie jak juniorzy starsi, tryumfowali w swojej kategorii wiekowej, tak więc nowy sezon również powinien należeć do nich. Tylko co na to wszystko lęborczanie – ci zapewne postarają się pokrzyżować plany potrójnemu faworytowi rozgrywek.
GTS
Czarna Dąbrówka (jD)
Ostatnie miejsce w lidze w poprzednich rozgrywkach można wytłumaczyć najmłodszą kadrą spośród wszystkich ligowców. Teraz młodzi zawodnicy, mając już małe doświadczenie i będąc trochę starszymi, na pewno nie dopuszczą, aby ich zespół ponownie był dostarczycielem punktów. Celem na nowy sezon będzie poprawienie pozycji sprzed roku – a że gorzej być nie może to z pewnością im się uda. Mimo wszystko dalej będzie to rywal niegroźny.
Gryf ’95
Słupsk (jC, jD)
Z dotychczas wymienionych faworytów przeciwnik ten wydaje się najgroźniejszy. Odmłodzony piłkarzami z juniora D, który zwyciężył w poprzednich rozgrywkach swojej kategorii, skład przystąpi jako pretendent do zwycięstwa w okręgówce trampkarzy. Natomiast gryfici grający w lidze młodzików to piłkarze Gryfa II, który zajął trzecie od końca miejsce. Ten rywal więc wydaje się osiągalny, ale tym razem nie można się spodziewać łatwych pogromów jak ostatnio (4:0 na wyjeździe i 9:0 w Lęborku).
Lider
Miastko (jD)
Młodzicy miasteckiego Startu w poprzednim sezonie występowali w lidze orlików, gdzie zajęli najniższy stopień podium. W perspektywie starszych rywali ich pozycja nie wydaje się więc wcale stracona. Mogą skutecznie powalczyć o środek tabeli, a każde wyższe miejsce można już uznać za spore osiągnięcie.
Bytovia
Bytów (jC)
Teoretycznie najsilniejszy zespół w okręgówce trampkarzy. Bytowianie są spadkowiczem z Pomorskiej Ligi Juniorów C i zapewne już w tym roku pokuszą się o powrót do wojewódzkiej elity. Jednak patrząc na ich wyniki w tamtej lidze trudno stwierdzić, czy im się to uda, zwłaszcza gdy wiadomo, że poziom rywalizacji w SKO będzie mocno wyrównany. Mimo wszystko górna część tabeli powinna zostać osiągnięta bez większego wysiłku.
Polonez
Bobrowniki (jD)
Kolejny absolutny debiutant. W pierwszym roku w okręgówce młodzików każdy wynik chluby im nie odbierze, a każde zwycięstwo zostanie odebrane jako spore osiągnięcie. Nasz typ to dolna część tabeli.
Salos
Słupsk (jD, jE)
Salezjańska Organizacja Sportowa od nowego sezonu postanowiła się skupić na prowadzeniu najmłodszych grup juniorskich. Dlatego, mimo wygranych baraży, zlikwidowano kategorię juniorów młodszych, którzy w nowych rozgrywkach byliby już juniorami starszymi, i powołano orlików, którzy dołączyli do istniejących już młodzików. Zespół występujący w kategorii jD poprzednim razem był jedną z młodszych drużyn – teraz granica wieku sporo się zatrze, więc ich szanse na lepszy niż ostatnim razem wynik (5. miejsce) powinien zostać poprawiony. Z kolei orlicy rozgrywki rozpoczną od turnieju zorganizowanego przez siebie i tam powinni pokazać, co naprawdę potrafią.
Pomorze
Potęgowo (jE)
Regulamin rozgrywek wymaga, aby seniorska drużyna grająca w klasie okręgowej posiadała minimum dwa zespoły juniorskie. Pomorze oprócz juniorów starszych zgłosiło orlików i być może nie będzie to dostarczyciel punktów, jakby na początku się wydawało, tylko konkretny team. Jako nowicjusz zagra raczej o to, żeby wyrobić sobie markę na przyszły sezon. Poza tym w tej kategorii wiekowej wynik nie jest zbyt istotną sprawą.
Czarni
Czarne (jE)
Jeśli drużyna z Czarnego będzie się prezentować równie dobrze jak ich starsi koledzy z juniorów starszych i młodszych, to w niedługim czasie powinni odnieść pierwsze sukcesy. Kto wie, może już w tych rozgrywkach pokażą się z dobrej strony.
U-2 Bytów
(jE)
Wicemistrz rozgrywek orlików w ostatnim sezonie i mistrz sprzed dwóch lat. Zdecydowany faworyt również tym razem. Swoich rywali będzie gościł na trzecim turnieju – ciekawe tylko, jak bardzo będzie gościnny. Pogonistów czeka ciężka przeprawa, a pierwszy mecz rozegrają z tym przeciwnikiem już 29 września. Należy wierzyć w trenerski kunszt Andrzeja Kaufmanna i w to, że jego wybrańcy to naprawdę materiał na dobrych piłkarzy. Bo bytowianie pewnie znowu będą chcieli trafić na pudło.
Karol
Pęplino (jE)
Prawdopodobnie najsłabszy ze wszystkich przeciwników orlików Pogoni. Zespół ten na zbyt wiele nie powinien liczyć, jakakolwiek zdobycz punktowa będzie już dobrym rezultatem.
Z tych trzech kategorii najwcześniej rozgrywki zaczną młodzicy – po raz pierwszy na boisko wybiegną 25 sierpnia. Tydzień po nich ligowe zmagania zainaugurują trampkarze, a najpóźniej – 15 września – rozgrwyki wznowią orlicy. Naszym zawodnikom życzymy szczęścia i szybkich sukcesów, a Ciebie, Drogi Kibicu, zapraszamy na każde spotkanie Młodych Lwów. Liczą na Twój doping.
Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” w swojej działalności korzysta z dofinansowania udzielonego przez Miasto Lębork na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu „Lęborski Sport 2007”