ImageAż trzy rzuty karne obejrzeli widzowie sparingowego spotkania pomiędzy Pogonią Lębork a Jantarem Ustka. Wygrali goście 3-2.

Było to pierwsze zwycięstwo drużyny Jantara w przedsezonowych spotkaniach. Wcześniej w fatalnych warunkach atmosferycznych ulegli oni Sławie Sławno 4-2, potem przegrane 2-1 z drużyną bielsko bialskiej okręgówki LKS Czaniec i 3-1 z v-ce liderem 4 ligi Nadrwianką Pułtusk. Pierwsza bramkę dla Pogoni zdobył w 12 minucie Piotr Kwapiński po faulu na Jażdżewskim. Techniczne uderzenie w lewy róg i 1-0 dla nas. Kilka minut później groźna akcja jantarowców kończy się piłką w siatce. Sędzia był jednak nie ugięty – spalony, bramki nie ma i mimo długich protestów ustczan decyzji swojej nie zmienił. Dwie stuprocentowe okazje na podwyższenie wyniku ma Łukasz Łapigrowski. Niestety, obie sytuacje sam na sam broni bramkarz gości. Po faulu Jasińskiego rzut karny dla Jantara i celne trafienie Piszko. Wynik podwyższa po solowej akcji reprezentant kadry Polski do lat 19 Haftkowski który w kolejnych minutach spotkania kilkakrotnie jeszcze zagrażał bramce Pogoni. Dwie minuty później wyrównuje Frącek - junior. Po faulu Piotrowskiego sędzia wskazuje kolejne „wapno” a właściwie górkę śniegu z której skutecznie karnego wykonuje Piszko. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie

Pogoń Lębork – Jantar Ustka 2-3 (1-1)
bramki Pogoń: Kwapiński k-12’, T. Frącek 49’
bramki Jantar: Piszko k- 43’, k-70’, Haftowski 47’

Pogoń: Sęktas (60’ Labuda) – Jasiński (60’ Leyk), Bomba, Nowak (46’ Czubak), Łapigrowski, Iwosa (60’ Kozakiewicz), Piotrowski, T. Frącek (55’ Konkel), Piwoński (45’ Drzazgowski), Kwapiński, Jażdżewski (65’ Żuchowski)

Za tydzień dzień po dniu odbędą się dwie gry kontrolne. W sobotę 25 lutego Pogoń wyjeżdża do Gniewina na mecz z miejscowym Stolemem. W niedziele 26 lutego o godz. 12 w Lęborku mecz z zespołem Pomorze Potęgowo.