wtczew_s.gifW 24 kolejce rozgrywek dziesiątą w ligowej tabeli Pogoń czeka mecz w Tczewie z zajmującą 11. miejsce Wisłą Tczew. Pogoń ma jedno „oczko” więcej na koncie, ale po dwóch kolejnych porażkach musi walczyć o punkty w każdym spotkaniu. Wszystkie mecze tej kolejki obligatoryjnie zaczynają się o godz. 17.

W rundzie wiosennej wiślacy trzy razy sięgnęli po komplet punktów i doznali pięciu porażek, z których cztery miały miejsce w pierwszych czterech kolejkach. Jak będzie tym razem. W zakładach bukmacherskich betsafe.com w których można typować rozgrywki pomorskiej 4 ligi stawiają na drużynę Wisły. 1- 2.05   x- 3.75   2- 2.5

Z sześcioma drużynami mierzyły się dotychczas na wiosnę zarówno Pogoń, jak i Wisła. Tczewianie w Bobrownikach przegrali w końcówce spotkania (2-3), a nasza drużyna zwyciężyła tam 2-4. Z Powiślem u siebie nie zdobyły punktów obie ekipy (Pogoń uległa 0-2, Wisła 1-3). Na boisku Unii Tczew lęborczanie zremisowali 3-3, a Wisła przegrała w derbach 2-0. Wiślacy oddali wszystkie punkty także na własnym obiekcie Pomezanii (0-1), którą Pogoń odprawiła z Lęborka z kwitkiem (3-1). Z kolei tczewianie zdobyli Dębnice (0-2), a Pogoń doznała tam wstydliwej porażki (6-2). Największy sukces wiślacy osiągnęli u siebie, wygrywając z Lechią II Gdańsk (1-0), mimo, że od 18 minuty grali bez usuniętego za kartki kapitana Mariusza Szlichta. Po golu z rzutu karnego w 82 minucie przegrali w Trąbkach Wielkich. Przed tygodniem przywieźli komplet punktów z Mrzezina (2-1).

W Lęborku bramki Damiana Mielewczyka i Radosława Sulimy przesądziły o sukcesie Pogoni.