pogon_kowale.jpgSzybko kręcą się w tym sezonie rozgrywki IV ligi. W 3. kolejce Pogoń w niedzielę 18 sierpnia o godz. 17 u siebie podejmie GKS Kowale. Zapraszamy na stadion!
Nasza drużyna w pierwszych dwóch meczach jedną bramką uległa Wdzie Lipusz i Wikędowi Luzino. Czas na przełamanie, tym bardziej, że potencjał i możliwości ekipy Waldemara Walkusza są spore. Po czwartkowym meczu w Luzinie drużyna trenowała w piątek. Wszyscy są zmobilizowani i podrażnieni porażkami. W meczowej „18” po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się wracający po kontuzji Gracjan Miszkiewicz oraz bramkarz Patryk Labuda. Wierzymy w zwycięstwo!

GKS Kowale to 13. drużyna w zeszłym sezonie. W pierwszym meczu sezonu GKS na wyjeździe wygrał z Lipniczanką 1:0 po golu kapitana Jana Przybyszewskiego. W drugiej kolejce, GKS uległ u siebie Gryfowi Słupsk 1:2.
W zeszłym sezonie, 19 maja 2019 w meczu Pogoń – GKS Kowale padł remis 1:1, a wyrównująca bramkę w 90 minucie zdobył Przemysław Kostuch.

W wakacyjnej przerwie w zespole Kowal doszło do dużego ruchu kadrowego. Przyszli: Marcin Stefanik (Spójnia Sadlinki), Mateusz Bujak (Gedania Gdańsk), Giorgi Zhorandia (Gruzja, Wda Świecie), Błażej Kujawski (Jaguar Gdańsk), Michał Siwak (Orkan Rumia), Paweł Bork (Sporting Leźno), Sebastian Frankowski (GKS Kolbudy), Tomasz Pierzchliński (z drużyny juniorów), Michał Gołuński (Legia Warszawa – wypożyczenie), Dominik Lisowski (AS Pomorze – wypożyczenie).
Odeszli: Mateusz Kozłowski (szuka klubu), Dawid Krawcewicz (Sokół Zblewo), Kapcer Lipski, Marcin Waniuga (obaj Orzeł Trąbki Wielkie), Petros Ter-Petrosyan (powrót do Bałtyku II Gdynia), Karol Domjan (koniec kariery), Filip Patok (wyjazd za granicę), Radosław Łaszczuk (GTS Goszyn).

Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 w klubie z Kowal doszło do zmiany na stanowisku prezesa. Artura Hanusyka zastąpił Marek Widzicki. Wprowadzono także funkcję dyrektora sportowego, został nim Aleksander Cybulski. Trenerem GKS-u jest Robert Kugiel.