pogon_jantar_12_10_2019_120px.jpgZespoły z Kaszub przypadły Pogoni do gustu. Po zwycięstwie z Cartusią i Kaszubią w 13. kolejce IV ligi Pogoń na wyjeździe pokonała czołowy zespół ligi GKS Przodkowo. To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Pogonistów.
Pierwsza bramka padła w 30 minucie. Piłkę w okolice pola karnego gospodarzy podciągnął Aleksandar Atanacković i precyzyjnym długim podaniem przerzucił ją na druga stronę boiska. Tam opanował ją Łukasz Kwaśnik i z trudnej pozycji uderzył z woleja do siatki. W drugiej połowie po faulu na Michale Klińskim na 0:2 strzela z rzutu karnego Przemysław Kostuch. Gospodarze odpowiadają w 85 minucie, pięknym uderzeniem w okienko Marcina Karniluka. 3 punkty jadą do Lęborka!