Pierwszy letni sparing seniorów Pogoni za nami. W deszczowym spotkaniu z południe 16 lipca nasza drużyna zmierzyła się z czwartoligową Wieża Postomino. Gra kontrolna toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych, w drugiej połowie nad stadionem przeszła ulewa.

Sparing, 16 lipca 2022 r., godz. 12
Pogoń Lębork – Wieża Postomino 2:3
bramki: 0:1 Wojciech Wójcik (’28), 1:1 Błażej Siłkowski (k.- ’32), 2:1 Łukasz Kwaśnik (’51), 2:2 Paweł Szmytkiewicz (k.- ’60), 2:3 Paweł Szmytkiewicz (’80)

Pogoń: Smolak – Okrój (’46 Raulin), testowany (’46 Dettlaff), Musuła (’46 testowany), testowany (’46 Kajca), testowany (’46 Wojda), testowany (’46 Miotk), testowany, Siłkowski (’46 Kwaśnik), Piór (’46 testowany), Pawlik

W zespole Pogoni zagrało aż 7 testowanych graczy, głównie w pierwszej połowie. Bramki dla Pogoni zdobywali Błażej Siłkowski z karnego po faulu na Pawliku oraz po soczystym uderzeniu z dystansu Łukasz Kwaśnik. Dla Wieży dwie bramki zdobył Szmytkiewicz i jedną Wójcik. W drużynie gości wystąpił znany z występów w Pogoni Fabian Słowiński. Z powodu strażackiej służby nie dotarł Piotr Kozdra, który jednak przesłał na nasz klubowy FB serdeczne pozdrowienia dla zawodników, kibiców i wszystkich związanych z klubem.
W składzie Pogoni zabrakło dziś Kolke, Janowicza, Stenki, Wiśniewskiego, Artura i Damiana Formelów oraz kontuzjowanego Kozerkiewicza.
- Dopiero rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, wynik był więc sprawą drugorzędną – mówił po spotkaniu trener Waldemar Walkusz. - Testowaliśmy dziś kilku zawodników, praktycznie zagraliśmy na dwie jedenastki. Mam po tym meczu pewien pogląd na grę testowanych graczy oraz w jakim kierunku idziemy i co będziemy robić. Do ligi jest bardzo mało czasu, teraz oprócz przygotowań trzeba skupić się na dopięcie kadry.

Kolejny sparing Pogoń rozegra w sobotę 23 lipca o godzinie 10 w Luzinie z Wikędem.