Kolejny sparing, tym razem z beniaminkiem V ligi KS Sokół Bożepole Wielkie rozegrała drużyna Pogoni. Mecz rozegrany został na wciąż rozbudowywanym obiekcie w Bożympolu i co ciekawe toczył się w obecności aktywnego spikera i całkiem sporej widowni.

Sparing, 26 lipca 2022, godz. 18:30
Sokół Bożepole – Pogoń Lębork 2:1 (2:0)
bramki: 0:1 Michał Kobiela (’35), 0:2 Michał Małkowski (’37), 1:2 testowany (’57)

Pogoń I połowa: Smolak – Raulin, testowany, Dettlaff, Iwański, Siłkowski, testowany, testowany, Kajca, Piór, D. Formela
Pogoń II połowa: Kolke – Okrój, Kozerkiewicz, testowany, Miotk, Ronowski, Wojda, testowany (’78 A. Formela), testowany, Niechwiedowicz, D. Formella (’78 Wiśniewski)

Drużyna Pogoni zagrała praktycznie na dwa osobne składy. W składzie znalazło się wiele testowanych graczy oraz kilku juniorów. Gospodarze obie bramki zdobyli po bardzo dynamicznych akcjach pod koniec pierwszej połowy. Gol kontaktowy dla Pogoni strzelił gracz testowany. W drugiej połowie nasza drużyna wypracowała więcej okazji bramkowych, skończyło się jednak na jednym golu.
W sobotę 30 lipca o godzinie 11 Pogoń w grze kontrolnej podejmie w Lęborku Gryfa Wejherowo.