Bez punktów z Gdyni w meczu z rezerwami pierwszoligowej Arki Gdynia wróciła do Lęborka drużyna Pogoni. Wybitnie młodzieżowa drużyna gospodarzy rozbiła Pogoń 3:0. Za dwie żółte kartki Kwaśnika Pogoń w ostatnich minutach gry grała w dziesiątkę. Czas na meczową relację:

3. kolejka IV ligi, 21 sierpnia 2022 r, godz. 19
Arka II Gdynia - Pogoń Lębork 3:0 (1:0)
bramki: 1:0 Zak Abott (’20), 2:0 Antoni Klimczuk (’64), 3:0 Kornel Przyborowski (‘90+2)

Arka II: Depka – Pieńczykowski, Skręta, Zaryczański, Baranowski (’75 Górecki), Schwartzman, Rusnak (’75 Belim), Pyrek (’61 Gnabasik), Klimczuk (’67 Maczkowski), Abott (’75 Żmuda)

Pogoń: Smolak – Ronowski (’46 Niechwiedowicz), Musuła, Kozerkiewicz, Iwański, Dettlaff (’46 Kwaśnik), Romanek (’54 A. Formela), Miotk (‘65 Raulin), Kajca, Konkel, D. Formela (’61 Klecha)

żółte kartki: Depka – Pieńczykowski, Skręta, Zaryczański, Schwartzman, Żmuda - Iwański, Kwaśnik (dwie)
Do składu Pogoni po kontuzji kolana powrócił Mateusz Kozerkiewicz. Mecz na Narodowym Stadionie Rugby przy jupiterach rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem. Powodem był rozgrywane wcześniej derbowe spotkanie Arki i Lechii w CLJ.
W 18 minucie bliski gola był Damian Formela. Piłka po jego uderzeniu minęła słupek. Gospodarze wynik otworzyli w 20 minucie. Strzelcem pierwszej bramki dla Arki był Zak Abott. 35 minuta to strzał z dystansu Kajcy. Bramkarz Arki ofiarnie broni uderzenie i kończy się na rzucie rożnym.
W przerwie trener Walkusz zarządził dwie zmiany. Za Ronowskiego wszedł debiutujący w 4 lidze Niechwiedowicz, a za Dettlaffa Kwaśnik. 56 minuta to skuteczna interwencja w bramce Smolaka przy sytuacji sam na sam. Kilka minut później ładnym uderzeniem popisuje się Niechwiedowicz, broni bramkarz Arki.
Gospodarze podwyższają wynik na 2:0 w 64 minucie za sprawą Klimczuka. Pogoń starała się odmienić losy spotkania i miała swoje sytuacje, zabrakło jednak skuteczności. W 73 minucie Łukasz Kwaśnik z 11 metrów uderzył prosto w bramkarza a dwie minuty później po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę! W 84 minucie słupek obija Artur Formela. Było tak blisko…
Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry za drugą żółtą kartkę boisko musi opuścić Kwaśnik. Arka wykorzystuje przewagę liczebną i w doliczonym czasie gry ustala za sprawą Przyborowskiego wynik na 3:0.
W środę 24 sierpnia mecz 4. kolejki IV ligi. W Lęborku o godzinie 18.30 Pogoń podejmie Anioły Garczegorze.