Z niezwyciężoną w tym sezonie Chojniczanką Chojnice zagrała na wyjeździe Pogoń w 5. kolejce IV ligi. Zwyciężył faworyt spotkania, mecz Chojniczanka II – Pogoń zakończył się wynikiem 3:1. Honorowe trafienie dla Pogoni zaliczył w 75 minucie młody gracz z Lęborka Ksawery Ronowski. To pierwsze trafienie dla Pogoni tego zawodnika. W kadrze Chojniczanki znalazło się 6 młodych zawodników z pierwszoligowego składu.
5. kolejka IV ligi, 28 sierpnia 2022 r, godz. 12.00
Chojniczanka II Chojnice – Pogoń Lębork 3:1 (2:0)
bramki: 1:0 Jeremiasz Grela (’44), 2:0 Antoni Prałat (’45), 3:0 Jeremiasz Grela (’69), 3:1 Ronowski (’75)

Chojniczanka II: Neugebauer – Golak, Majtyka, Osowski, Stróżyński (‘46 Raburski), Galikowski (‘50 Stefański), Sztuka, Zimnicki (‘46 Koniuszy), Trojanowski (‘75 Korczyc), Grela, Prałat (‘46 Formela)

Pogoń: Smolak – Ronowski, Kozerkiewicz (’46 Dettlaff), Kochanek, Iwański, Siłkowski, Kwaśnik (’46 Wojda), Kajca, Kowalkowski (’75 Klecha), Niechwiedowicz (’60 Okrój), D. Formela (’75 Pawlik)

Drużynę w Chojnicach poprowadził trener Wojciech Musuła. W 9 minucie Łukasz Kwaśnik po rzucie rożnym groźnie uderza obok bramki. W 17 minucie w bramce czujność zachowuje Tycjan Smolak. Mocne uderzenie Chojniczanki skutecznie wyłapuje nasz młody bramkarz. Chwilę potem na stadionie przy Mickiewicza krótko niesie się radość ze strzelonej bramki dla Pogoni. Niestety sędziowie doszukali się spalonego.
Chojniczanka dociska pod koniec pierwszej połowy zdobywając dwie bramki. W 44 minucie bardzo dobrą interwencją popisuje się Smolak, jednak przy dobitce głową Jeremiasza Greli jest już bez szans. Chwilę później gospodarze za sprawą Antoniego Prałata strzelają na 2:0.
Trzecia bramka dla Chojnic padła w 69 minucie. Strzelcem ponownie Grela. W drużynie z Chojnic połowę meczu zagrał wychowanek Pogoni Mateusz Koniuszy. Bramkę dla Pogoni bliżej końca meczu zdobył głową po dośrodkowaniu młody Ksawery Ronowski.
W drugiej połowie Pogoń wypracowała wiele sytuacji bramkowych, tylko jedna z nich zakończyła się jednak golem. W tym trudnym momencie w jakim jest zespół w trakcie zmiany trenera drużyna pokazała zaangażowanie, wolę walki i umiejętności, który powinny zaprocentować w kolejnych spotkaniach.
W środę 31 sierpnia o godzinie 18:00 Pogoń w Lęborku podejmie Spartę Sycewice.