brazowy_medal_pzpn_mtkaczyk_2020.jpgMiła uroczystość miała miejsce 5 stycznia 2020 roku w Gdańsku podczas noworocznego spotkania Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Prezes Zarządu Pogoni Lębork i kierownik jej biura Mariusz Tkaczyk otrzymał z rąk prezesa PoMZPN Radosława Michalskiego Brązowy Medal Polskiego Związku Piłki Nożnej za „wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”. Podpisany przez Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i Sekretarza Generalnego Macieja Sawickiego medal to najwyższe odznaczenie wręczane w tym dniu w Gdańsku.
To także niejako ukoronowanie kilkudziesięciu lat pracy Prezesa Mariusza Tkaczyka w strukturach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Pogoni Lębork z którą nagrodzony jest związany oficjalnie od 2 kwietnia 1991 roku. W strukturach piłkarskiego związku Prezes Tkaczyk przez 3 kadencje pełnił funkcję Przewodniczącego Związkowej Komisji Odwoławczej. Funkcja ta wymaga świetnego poruszania się w związkowych przepisach i orzecznictwie.

Zgodnie z regulaminem nadawania medalu „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej” mogą go otrzymać tylko te osoby fizyczne, które uprzednio zostały wyróżnione złotą honorową odznaką PZPN i wykazały się z minimum 30 lat działalności na rzecz piłki nożnej.

Gratulujemy, życzymy sił do dalszej pracy i kolejnych wyróżnień.

brazowy_medal_pzpn_mtkaczyk_2020.jpg