Z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia zmierzyła się drużyna seniorów Pogoni w drugiej grze kontrolnej zimy. Na boisku swoje umiejętności zaprezentowało aż 8 testowanych graczy. Na boisku padł wynik 1:3.

Sparing, 28 stycznia 2023, godz. 12:00

Pogoń Lębork – Bałtyk Gdynia 1:3
bramki: 0:1 Karol Fietz (’15), 0:2 Marcin Kajca (sam., ’26), 1:2 Damian Wojda (k.- ’60), 1:3 Mateusz Długołęcki (‘k.- ’83)

Pogoń (I połowa): testowany – testowany, Romanek, Siłkowski, Konkel, Kajca, testowany, Stenka, testowany, testowany, testowany
Pogoń (II połowa): Kolke – Ronowski, Musuła, Kochanek, testowany, Wojda, Kwaśnik, Kowalkowski, testowany, Klecha, Pawlik

Bałtyk: Rabin - Kaźmierczak, Pasieka, Lengiewicz, Drozdowicz - Wołowski, testowany, Fietz, Bach - Sluga, Bohm oraz Bartkowiak, Brodnicki, Bożym, Gołuński, Długołęcki, Waszczuk, Kośnik, Żuber

Pierwsza połowa to dominacja Bałtyku, w drugiej połowie Pogoniści odważniej atakowali, zabrakło trochę szczęścia. Bramka dla Pogoni padła rzucie karnym podyktowanym za faul po efektownej akcji pary Ronowski – Klecha. 

Grę kontrolną z Bałtykiem tak skomentował trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk: - Na boisku było widać, że pierwsza część stała na wysokim poziomie, Bałtyk postawił trudne warunki, był dobrze zorganizowany. My staraliśmy się kontrolować, stwarzać akcje do przodu ale większość część musieliśmy się jednak bronić. W tej obronie bywało różnie. Udawało nam się przeciwstawić ale po błędach indywidualnych bramki straciliśmy. Pierwszą przy dośrodkowaniu zdobył nie kryty zawodnik z piątego metra. Prawdopodobnie mógł być na pozycji spalonej, ale to nie tłumaczy że był sam. Druga strata to nierozumienie z bramkarzem po rzucie rożnym i piłka skierowana do własnej bramki. W drugiej części zagrały dwa odmienne składy i u nas i w Bałtyku. Gra żywa, do przodu, dużo akcji ofensywnych i wielkie zaangażowanie zawodników. 
Podsumowując pierwsze dwa tygodnie pracy to zadowolony jestem z frekwencji, która jest na bardzo wysokim poziomie co widać na dzisiejszej grze kontrolnej. Dziś do dyspozycji miałem wszystkich 25 zawodników, niektórzy nawet nie zagrali bo byli po większych lub mniejszych urazach. Jestem optymistą. Jeżeli będziemy w optymalnej ilości i formie to myślę, że w lidze nie będziemy mieli problemów tak jak mieliśmy w poprzedniej rundzie.