Miła i wzruszająca uroczystość miała miejsce w zeszłym tygodniu przed ligowym meczem drużyny C1 Pogoni. Oficjalnie z drużyną Pogoni pożegnali się trzej utalentowani zawodnicy: Piotr i Filip Krefft oraz Michał Gromulski. Ten ostatni przez ostatnie 2 lata trenował w Pogoni i po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w szkole w Słupsku gdzie mieszka oraz grę w zespole Grasz Dwumiasto Ustka.

Na zdjęciu pożegnanie zawodników. Od lewej M. Gromulski, P. Krefft i F. Krefft.

Piotr (2009) i o rok starszy Filip (2008) z naszym klubem związani są od samego początku przechodząc przez 9 lat wszystkie szczeble szkolenia. Wysoki poziom wyszkolenia zainteresował, szczególnie Piotrem, czołowe akademia piłkarskie w Polsce. Ostatecznie ze względów logistycznych i rodzinnych Piotr trafił do Arki Gdynia gdzie gra z powodzeniem w drużynie C2 w Pomorskiej Lidze Juniorów.

- Piłkarskie treningi rozpocząłem już w wieku 4 lat u trenera Włodzimierza Pasieki. Do tego trenowałem z moim dziadkiem Wiesławem, a później już w drużynie rocznika 2008/2009 z Sebastianem Brzozowskim i dziadkiem Wiesławem a ostatnio u trenera Jakuba Nowakowskiego – wspomina Piotr Krefft. – Mam bardzo duże ambicje. Pobyt w Pogoni Lębork wspominam bardzo dobrze. Było wiele dobrych chwil, na przykład awans do Pomorskiej Ligi Juniorów czy powołania do Reprezentacji Pomorza w której teraz regularnie gram. Mieliśmy dużo sukcesów, dobre turnieje. Dużo tu się nauczyłem. Szkoda odchodzić, tu mam wielu świetnych kolegów, trenerów, ale chcę się rozwinąć i wiem, że w większym klubie te szanse na rozwój są inne.

W juniorskiej drużynie Arki Gdynia trenerem Piotra jest Maciej Dragosz. Drużyna C2 gra w Pomorskiej Lidze Juniorów. Piotr uczęszczał będzie w Gdyni do Szkoły Podstawowej nr 35.
Kierunek Arka Gdynia wybrał też starszy brat Filip.

– Trenowanie piłki nożnej zaczynałem w tym samym czasie co Piotrek, miałem wtedy 5 lat. Razem z bratem zawsze byliśmy w jednej drużynie. Przez wiele lat byłem bramkarzem, 3 lata temu pojawił się pomysł by grać w polu. Na początku była to obrona, potem skrzydła, do Arki odchodzę jako środkowy napastnik – wyjaśnia Filip Krefft.

W juniorskiej drużynie C1 Arki trenerem Filipa jest Ireneusz Michalik. Zawodnik rocznika w czerwcu skończył Szkołę Podstawową nr 3, od września uczy się Gdyńskiego Liceum Autorskiego.

– Pobyt w Pogoni Lębork wspominam bardzo dobrze. Były lepsze, czasem słabsze chwile. Nauczyłem się tu bardzo dużo. Bardzo dziękuję mojemu dziadkowi Wiesławowi, który był ze mną od początku mojej drogi i gdyby nie on nie byłbym dzisiaj na pewno w tym miejscu - mówi Filip.

Rozwój piłkarski Piotra i Filipa Krefftów od początku śledził i kreował dziadek Wiesław Krefft, były piłkarz Pogoni, a od wielu lat trener drużyn juniorskich Pogoni. Jak ocenia ich osiągniecia i szanse na zaistnienia w poważnej piłce?

– Obydwoje byli przez 8 lat w naszym klubie, to większość ich życia. Filip ma 14, Piotrek 13 lat. Uważam, że swoje apogeum już osiągnęli. Piotrem pół Polski się interesowało, z logistycznych powodów wybrał Arkę. Filip ostatnio też wyskoczył jako napastnik, w ostatnim sezonie strzelił aż 40 bramek. Udało im się przejść selekcję do Arki co nie jest przecież proste, bo chętnych na trenowanie tam jest wielu – mówi wzruszony Wiesław Krefft. - Co do ich rozwoju to musieli przejść do klubu w którym mogą trenować i grać z chłopcami lepszymi od nich lub przynajmniej równymi. Co będzie czas pokaże. Trzeba szczęścia, pracy, poświęceń. Myślę, że mają obydwaj takie charaktery, że stać ich na to by kiedyś coś osiągnęli. Piłka nożna to jest ich pasja. Ze swojej strony ja, trenerzy, klub Pogoń swoje zadanie wykonali, dalej wszystko w ich rękach, nogach i głowach.

Dziękujemy chłopcy za Wasze wieloletnie reprezentowanie barw Pogoni Lębork. Będziemy śledzić Wasze sukcesy. Nie zapominajcie wpadać na mecze Pogoni co przez lata robiliście regularnie  Tu jest Wasz dom. TPL!

Aktualności

Pogoń 2015 na turnieju "Żelki Cup 2022"

Młoda Pogoń w sukcesami na III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2022" W niedzielę drużyna rocznika 2015 i młodsi uczestniczyła w halowym turnieju w Główczycach. Organizatorem zawodów był klub Żelki Żelkowo.
Czytaj więcej

Tabela 4 ligi po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023

14. pozycję w tabeli zajmuje drużyna Pogoni Lębork na półmetku rozgrywek IV ligi sezonu 2022/2023. Zespół zdobył w 19. kolejkach 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek)
Czytaj więcej

Trener Piotr Formela po meczu Pogoń - Jaguar

Pomeczowy komentarz trenera Jaguara Gdańsk Piotra Formeli po spotkaniu Pogoń - Jaguar 1:0:
Czytaj więcej

Trener Grzegorz Bednarczyk po meczu Pogoń - Jaguar

Pomeczowa wypowiedz trenera Pogoni Lębork Grzegorza Bednarczyka po zwycięskim meczu 1:0 z Jaguarem Gdańsk:
Czytaj więcej

Wygrana z Jaguarem na osłodę trudnej jesieni

Na te 3 punkty kibice Pogoni Lębork czekali bardzo długo. W ostatniej 19. ligowej kolejce roku 2022 Pogoń u siebie pokonała wyżej notowanego Jaguara Gdańsk 1:0. Zwycięską bramkę w 23 minucie zdobył Mateusz Klecha. W końcówce meczu Pogoniści nie wykorzystali rzutu karnego.
Czytaj więcej

Z Jagaurem na koniec rundy jesiennej

W niedzielę w południe przed drużyną Pogoni ostatni ligowy mecz roku 2022. 27 listopada o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Kusocińskiego nasza drużyna podejmie Jaguara Gdańsk. Zapraszamy na stadion!
Czytaj więcej

Historyczne piwo Pogoni Lębork uwarzone

Mamy przyjemność zaprezentować pierwsze w historii piwo sygnowane nazwą naszego Klubu. Lekkie piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane uwarzył lęborski browar rzemieślniczy AleBrowar To co rzuca się w oczy to efektowna etykieta kolorystyką i przesłaniem nawiązująca do najlepszych lat Pogoni Lębork i pasm zwycięstw.
Czytaj więcej

"Ludzie Pogoni" typują przebieg MŚ w piłce noznej w Katarze

W przeddzień meczu Polaków na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze zapytaliśmy „ludzi Pogoni” o swoje typy. Zdecydowana większość ankietowanych przez nas osób: trenerów i piłkarzy stawia na Francję, Brazylię czy Argentynę. Gra biało-czerwonych ma się według naszych rozmówców zakończyć po wyjściu z grupy a odkryciem mundialu ma być Jakub Kiwior. Tak typują Pogoniści:
Czytaj więcej

Śnieżny mecz w Nowym Stawie

Bez punktów z Nowego Stawu do Lęborka wróciła drużyna Pogoni. Wysoko notowani gospodarze pokonali lęborczan aż 4:0. Czas na krótka relację.
Czytaj więcej