Aktualności

Trener Bednarczyk po wygranej z Arką

2 mecze, 4 punkty i rokująca dobrze gra na kolejne spotkania z pewnością cieszy szkoleniowca Pogoni Grzegorza Bednarczyka. Po wczorajszym, zwycięskim 1:0 meczu z Arką II Gdynia poprosiliśmy trenera Pogoni o komentarz:
Czytaj więcej

Arka pokonana!

3 punkty zostają w Lęborku! Po ważnym meczu i ciężkim boju z Arką Gdynia Pogoń wygrywa 1:0 i przesuwa się w górę tabeli. Na taką grę kibice biało-niebiesko-czerwonych czekali od dawna.
Czytaj więcej

Pogoń – Arka już w sobotę!

To powinien być niezwykle ciekawe spotkanie. W sobotę 18 marca o godz. 15:00 Pogoń w Lęborku podejmuję Arkę II Gdynia.
Czytaj więcej

Budżet Obywatelski na stadionie. Czas na konkrety

Nowe inwestycje na stadionie z Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2022 coraz bliżej!
Czytaj więcej

Juniorzy starsi przygotowują się do ligowej wiosny

Do piłkarskiej wiosny przygotowuje się drużyna juniorów starszych. Zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2006 grają w Pomorskiej Lidze Juniorów „A”. Do startu rozgrywek pozostało 1,5 tygodnia.
Czytaj więcej

Mecz w Pruszczu Gdańskim odwołany!

Zima w natarciu. Jutrzejszy wyjazdowy mecz seniorów Pogoni z Czarnymi Pruszcz Gdański odwołany!!!
Czytaj więcej

Michał Kowalkowski nowym kapitanem

W meczu Pogoń – Wikęd Luzino po raz pierwszy kapitańską opaskę założył Michał Kowalkowski. Został on wybrany przez kolegów z drużyny po rezygnacji z tej funkcji po 9 latach Wojciecha Musuły. Życzymy powodzenia w tej nowej i odpowiedzialnej funkcji.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 wygrywa turniej Winter Cup w Lini

Worek medali z turnieju Winter Cup w Linii przywiozła wczoraj do Lęborka drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi!
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Winter Cup w lini

Młoda Pogoń z brązowymi medalami na halowym turnieju piłki nożnej w Lini rocznika 2015 i młodsi. Kuba Polański do Lęborka powrócił z tytułem najlepszego bramkarza turnieju!
Czytaj więcej

Tradycję i historię naszego Klubu i lęborskiej piłki traktujemy bardzo poważnie! W czwartek wieczorem 15 września 2022 r. w Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku wykład pt. "Sport jako antidotum. Lata 50. i 60. w Lęborku" wygłosił znany historyk dr Bogdan Libich. W swojej opowieści okraszonej archiwalnymi zdjęciami często przywoływał on historię Kolejarza Lębork, który po fuzji lokalnych klubów przekształcił się na początku lat 60-tych w Pogoń Lębork. 

Podczas prawie dwugodzinnego spotkania piłka nożna była przywoływana jako najpopularniejsza dyscyplina, a uczestnicy wykładu poznali dziesiątki nazwisk działaczy, zawodników, trenerów czy kibiców Kolejarza i Pogoni. Nie zabrakło wielu ciekawostek jak choćby wyjazdu, jak na kolejowy klub przystało, na mecz parowozem… Było to miłe i wartościowe spotkanie z lokalną sportową historią podczas którego uczestnicy mogli dowiedzieć się o dawnych obiektach sportowych, oraz m.in. o uprawianych dyscyplinach jak lekkoatletyka, boks, siatkówka czy nawet skoki narciarskie…

W spotkaniu nie mogło zabraknąć sympatyków Pogoni, którzy jako działacze i kibice kontynuują sztafetę pokoleń w najstarszym lęborskim klubie sportowym. Na zdjęciu po spotkaniu od lewej: Łukasz Hrycyk, Kamil Konkel, dr. Bogdan Libich i Janusz Pomorski.

Więcej aktualności