Tradycję i historię naszego Klubu i lęborskiej piłki traktujemy bardzo poważnie! W czwartek wieczorem 15 września 2022 r. w Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku wykład pt. "Sport jako antidotum. Lata 50. i 60. w Lęborku" wygłosił znany historyk dr Bogdan Libich. W swojej opowieści okraszonej archiwalnymi zdjęciami często przywoływał on historię Kolejarza Lębork, który po fuzji lokalnych klubów przekształcił się na początku lat 60-tych w Pogoń Lębork. 

Podczas prawie dwugodzinnego spotkania piłka nożna była przywoływana jako najpopularniejsza dyscyplina, a uczestnicy wykładu poznali dziesiątki nazwisk działaczy, zawodników, trenerów czy kibiców Kolejarza i Pogoni. Nie zabrakło wielu ciekawostek jak choćby wyjazdu, jak na kolejowy klub przystało, na mecz parowozem… Było to miłe i wartościowe spotkanie z lokalną sportową historią podczas którego uczestnicy mogli dowiedzieć się o dawnych obiektach sportowych, oraz m.in. o uprawianych dyscyplinach jak lekkoatletyka, boks, siatkówka czy nawet skoki narciarskie…

W spotkaniu nie mogło zabraknąć sympatyków Pogoni, którzy jako działacze i kibice kontynuują sztafetę pokoleń w najstarszym lęborskim klubie sportowym. Na zdjęciu po spotkaniu od lewej: Łukasz Hrycyk, Kamil Konkel, dr. Bogdan Libich i Janusz Pomorski.

Aktualności

Mamy to! Wierzyca pokonana!

Kolejne zwycięstwo odniosła Pogoń Lębork, tym razem w 11. kolejce IV ligi. Po dość wyrównanym spotkaniu Pogoniści pokonali 1:0 Wierzycę Pelplin po golu w końcówce spotkania Damiana Formeli.
Czytaj więcej

W sobotę w Lęborku mecz z Wierzycą Pelplin

KS Wierzyca Pelplin będzie jutrzejszym przeciwnikiem Pogoni w 11. kolejce IV ligi. Mecz rozegrany zostanie w Lęborku w sobotę 1 października o godzinie 16. Zapraszamy na Kusocińskiego!
Czytaj więcej

Puchar Polski. Zwyciężamy w Miastku i gramy dalej!

Mamy awans! Pewne zwycięstwo w Miastku odniosła dziś drużyna Pogoni Lębork w 4. rundzie Pucharu Polski. Zawodnicy trenera Grzegorza Bednarczyka po dobrym spotkaniu pokonali miejscowy, piątoligowy Start Miastko 3:0. W kolejnej rundzie Pogoń zagra z MKS Bytovia Bytów (IV liga).
Czytaj więcej

Pogon C1 wygrywa z Tęczą Brusy

W zaległym spotkaniu z Tęcza Brusy zawodnicy trener Jakuba Nowakowskiego wygrali u siebie 4:0. Zwycięstwo awansowało drużynę Pogoni na pozycję wicelidera rozgrywek.
Czytaj więcej

Pucharowa środa w Miastku

Seniorska drużyna Pogoni rozpoczyna walkę w Pucharze Polski. W środę 28 września o godzinie 15 nasz zespół zagra na wyjeździe w IV rundzie PP Podokręgu Słupskiego ze Startem Miastko. By zdążyć na mecz od oddalonej o 100 kilometrów od Lęborka miejscowości nasza drużyna w trasę wyjedzie już o godzinie 12:30.
Czytaj więcej

Pogoń F2 na turnieju w Żelkowie

Drugi ligowy turniej w tym sezonie rozegrała drużyna F2 rocznika 2015 i młodsi. Prowadzona przez trenerów Macieja i Kamila Frącków drużyna wybrała się w niedzielę (25.09) do Żelkowa.
Czytaj więcej

Pogoń 2008/2010 wygrywa w Czarnej Dąbrówce

Piąty mecz w tym sezonie rozegrali w sobotę zawodnicy rocznika 2008/2010 trenera Jakuba Nowakowskiego. Tym razem młodzi Pogoniści sprawdzili się na wyjeździe w Czarnej Dąbrówce gdzie wygrali z miejscowym GTS-em 2:1. Brawo!
Czytaj więcej

Pogoń D2 pokonała Garbarnię

Dobre zawody w sobotę na stadionie w Lęborku rozegrała drużyna Pogoni D2 rocznika 2011/2012. Zespół prowadzony przez Sebastiana Brzozowskiego wysoko wygrał z Garbarnią Kępice 9:1. W spotkaniu wystąpiło łącznie 15 młodych zawodników Pogoni.
Czytaj więcej

Trener Bednarczyk po derbach z Gryfem

Dla trenera Grzegorza Bednarczyka derby Gryf Słupsk - Pogoń Lębork były wyjątkowe. Związany przez wiele lat z Gryfem jako zawodnik i trener poprowadził tym razem drużynę z drugiej strony „barykady”. Jaką estymą cieszy się w Słupsku obecny trener Pogoni było widać przed, w trakcie i po spotkaniu, gdzie serdecznie był witany o pozdrawiany przez miejscowych kibiców. Po spotkaniu trener spotkał się z dziennikarzami. Oto co im powiedział:
Czytaj więcej