Aktualności

Mamy napastnika! Mateusz Dampc wiosną zagra w Pogoni

Transferem 27-letniego Mateusza Dampca zamykamy zimowe okienko transferowe do Pogoni. W drużynie oficjalnie możemy już powitać nowego ofensywnego gracza.
Czytaj więcej

Łukasz Kowalczyk wzmocni środek pola

Strzelił gola Wiśle Kraków i zagra w Pogoni! Łukasz Kowalczyk wzmocni środek pola.
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Wejher Cup

Tuż poza „pudłem”. Pogoń 2015 w sobotę wzięła udział w turnieju Wejher Cup.
Czytaj więcej

Jak równy z równym

Obiecująco wypadła ostatnia gra kontrolna Pogoni przed inauguracją ligi za tydzień. W meczu z mocno wzmocnionym zimą trzecioligowcem z Luzina o jedną bramkę lepsi byli goście choć na boisku nie widać było różnicy.
Czytaj więcej

Wiktor Potrykus na środek pomocy!

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Pogoni w zimowej przerwie jest 20-letni Wiktor Potrykus!
Czytaj więcej

Próba generalna z Wikędem

Trzecioligowy Wikęd Luzino będzie ostatnim przeciwnikiem drużyny Pogoni przed startem rundy rewanżowej IV ligi 2 marca.
Czytaj więcej

Pogoń w projekcie "Piłkarski Rozwój Pomorza"

Przedstawiciele sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork: Janusz Pomorski – członek Zarządu i Wojciech Musuła – trener koordynator uczestniczyli w poniedziałek 19 lutego w Kartuzach w spotkania w ramach projektu "Piłkarski Rozwój Pomorza".
Czytaj więcej

Z Barcy do Pogoni. Witamy Jerzego Zaworskiego

W seniorskiej drużynie Pogoni witamy oficjalnie 19-letniego Jerzego Zaworskiego. Ofensywny zawodnik mogący grać na pozycji napastnika lub skrzydłowego trafił do nas z Gminnego Klubu Piłkarskiego Barca Bolszewo.
Czytaj więcej

Zarząd sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork ukonstytuowany

Informujemy, że Zarząd Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” na swoim posiedzeniu w dniu 20.02.2024 r. na wniosek Wiceprezesa Zarządu LKS “Pogoń” Lębork ds. piłki nożnej Radosława Pietrusewicza podjął Uchwałę dotyczącą składu osobowego Zarządu Sekcji Piłki Nożnej klubu.
Czytaj więcej

Jeden punkt z Dzierzgonia do Lęborka przywiozła seniorska drużyna Pogoni. Do wygranej było blisko, gospodarze bramkę na remis zdobyli w 6 minucie doliczonego czasu gry.

16. kolejka IV ligi, 5 listopada 2022r, godz. 14

Powiśle Dzierzgoń – Pogoń Lębork 3:3
bramki: 0:1 Marcin Kajca (’18), 1:1 Karol Kowalczyk (’67), 2:1 Mateusz Pietrzyk (’82), 2:2 Arkadiusz Okrój (’83), 2:3 Michał Kowalkowski (’85), 3:3 Michał Ressel (90+6)

Powiśle: Motyliński, Demski (59 Kowalczyk), Jajkowski, Kołodziej, Kowalski, Lewandowski M., Lewandowski P., Maluchnik, Orłowski (’58 Balcerowski), Pietrzyk, Ressel

Pogoń: Smolak – Ronowski, Musuła, Romanek, Kochanek, D. Wojda (’80 Pawlik), Siłkowski, Kowalkowski (’90 Kłosowski), Kajca (’70 Kwaśnik), Konkel (’46 Okrój), Klecha (’68 Formela)

Pierwsza bramka padła w 18 minucie gry po szybkim kontrataku Pogonistów i celnym uderzeniu z ponad 20 metrów Marcina Kajcy.

- W przerwie doszło do zmiany. Z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Dominik Konkel, zastąpił go na nietypowej dla siebie pozycji Arek Okrój i sprawił się na niej dobrze, strzelając dziś swoją pierwszą bramkę w dorosłej piłce – relacjonuje spotkanie trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk. – Mecz toczył się na ciężkim boisku, było dużo otwartej gry, mecz w stylu cios za cios. Na pewno widzom to spotkanie mogło się podobać.

Gospodarze wyrównali w 67 minucie po uderzeniu na krótki słupek z 5 metrów Karola Kowalczyka. W 82 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Pietrzyka. Wcześniej nasi zawodnicy sygnalizowali faule, sędzia jednak puścił akcję zakończoną golem.

Końcówka to niezwykły spektakl i grad bramek. Na 7minut przed regulaminowym czasem gry Łukasz Kwaśnik dobrze rozprowadził akcje podając piłkę do młodego defensora Arkadiusza Okroja, który z 7 metrów pokonał bramkarza Powiśla.

Kilka minut później po akcji gospodarzy z szybką kontrą wyszli nasi zawodnicy podczas której Damian Formela wystawił piłkę Michałowi Kowalkowskiemu, który w sytuacji sam na sam strzela na 3:2. Niestety w ostatniej akcji meczu Powiśle wyrównuje, bramkę zdobył w 96 minucie Michał Ressel. Powiśle – Pogoń 3:3.

Więcej aktualności