Bez punktów z Nowego Stawu do Lęborka wróciła drużyna Pogoni. Wysoko notowani gospodarze pokonali lęborczan aż 4:0. Czas na krótka relację.

  
18. kolejka IV ligi, 19 listopada 2022r, godz. 12

Grom Nowy Staw – Pogoń Lębork 4:0 (1:0)
bramki: 1:0 Norbert Hołtyn (’36), 2:0 Mateusz Borowski (’69), 3:0 Mateusz Gruszewski (’82), 4:0 Jakub Jędrzejewski (90+3)

Grom: Leleń – Polański, Gwóźdź, Jędrzejewski, Hołtyn, R. Zieliński, Deja, Borowski, D. Zieliński, Panek, Sadowski

Pogoń: Kolke – Okrój, Musuła, Romanek, Kochanek, D. Wojda, Siłkowski (’80 Kłosowski), Ronowski (’80 Iwański), Klecha, Kowalkowski (’65 Kajca), Formela (’65 Pawlik)

Mecz we wschodniej części województwa pomorskiego toczył się na zaśnieżonym boisku. Stan murawy utrudniał rozgrywanie piłki co było pewnym atutem przy defensywnym ustawieniu i liczeniem na kontry. Najlepszą sytuację dla Pogoni w pierwszej części meczu miał Damian Wojda. Piłka po jego uderzeniu przeleciała niestety nad bramką Lelenia.
Grom po raz pierwszy celnie uderzył w 36 minucie za sprawą Norberta Hołtyna po błędzie Pogonistów przy wyprowadzaniu piłki. Druga bramka padła po rzucie karnym, kolejne w samym końcu spotkania.

Niemoc w wykonaniu drużyny Pogoni trwa. Za tydzień ostatnia szansa na punkty w roku 2022. W niedzielę 27 listopada o godzinie 12 Pogoń w Lęborku podejmie Jaguara Gdańsk.
foto: KS Grom Nowy Staw

Aktualności

Pogoń 2015 na turnieju "Żelki Cup 2022"

Młoda Pogoń w sukcesami na III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2022" W niedzielę drużyna rocznika 2015 i młodsi uczestniczyła w halowym turnieju w Główczycach. Organizatorem zawodów był klub Żelki Żelkowo.
Czytaj więcej

Tabela 4 ligi po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023

14. pozycję w tabeli zajmuje drużyna Pogoni Lębork na półmetku rozgrywek IV ligi sezonu 2022/2023. Zespół zdobył w 19. kolejkach 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek)
Czytaj więcej

Trener Piotr Formela po meczu Pogoń - Jaguar

Pomeczowy komentarz trenera Jaguara Gdańsk Piotra Formeli po spotkaniu Pogoń - Jaguar 1:0:
Czytaj więcej

Trener Grzegorz Bednarczyk po meczu Pogoń - Jaguar

Pomeczowa wypowiedz trenera Pogoni Lębork Grzegorza Bednarczyka po zwycięskim meczu 1:0 z Jaguarem Gdańsk:
Czytaj więcej

Wygrana z Jaguarem na osłodę trudnej jesieni

Na te 3 punkty kibice Pogoni Lębork czekali bardzo długo. W ostatniej 19. ligowej kolejce roku 2022 Pogoń u siebie pokonała wyżej notowanego Jaguara Gdańsk 1:0. Zwycięską bramkę w 23 minucie zdobył Mateusz Klecha. W końcówce meczu Pogoniści nie wykorzystali rzutu karnego.
Czytaj więcej

Z Jagaurem na koniec rundy jesiennej

W niedzielę w południe przed drużyną Pogoni ostatni ligowy mecz roku 2022. 27 listopada o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Kusocińskiego nasza drużyna podejmie Jaguara Gdańsk. Zapraszamy na stadion!
Czytaj więcej

Historyczne piwo Pogoni Lębork uwarzone

Mamy przyjemność zaprezentować pierwsze w historii piwo sygnowane nazwą naszego Klubu. Lekkie piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane uwarzył lęborski browar rzemieślniczy AleBrowar To co rzuca się w oczy to efektowna etykieta kolorystyką i przesłaniem nawiązująca do najlepszych lat Pogoni Lębork i pasm zwycięstw.
Czytaj więcej

"Ludzie Pogoni" typują przebieg MŚ w piłce noznej w Katarze

W przeddzień meczu Polaków na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze zapytaliśmy „ludzi Pogoni” o swoje typy. Zdecydowana większość ankietowanych przez nas osób: trenerów i piłkarzy stawia na Francję, Brazylię czy Argentynę. Gra biało-czerwonych ma się według naszych rozmówców zakończyć po wyjściu z grupy a odkryciem mundialu ma być Jakub Kiwior. Tak typują Pogoniści:
Czytaj więcej

Śnieżny mecz w Nowym Stawie

Bez punktów z Nowego Stawu do Lęborka wróciła drużyna Pogoni. Wysoko notowani gospodarze pokonali lęborczan aż 4:0. Czas na krótka relację.
Czytaj więcej