Aktualności

Trener Bednarczyk po wygranej z Arką

2 mecze, 4 punkty i rokująca dobrze gra na kolejne spotkania z pewnością cieszy szkoleniowca Pogoni Grzegorza Bednarczyka. Po wczorajszym, zwycięskim 1:0 meczu z Arką II Gdynia poprosiliśmy trenera Pogoni o komentarz:
Czytaj więcej

Arka pokonana!

3 punkty zostają w Lęborku! Po ważnym meczu i ciężkim boju z Arką Gdynia Pogoń wygrywa 1:0 i przesuwa się w górę tabeli. Na taką grę kibice biało-niebiesko-czerwonych czekali od dawna.
Czytaj więcej

Pogoń – Arka już w sobotę!

To powinien być niezwykle ciekawe spotkanie. W sobotę 18 marca o godz. 15:00 Pogoń w Lęborku podejmuję Arkę II Gdynia.
Czytaj więcej

Budżet Obywatelski na stadionie. Czas na konkrety

Nowe inwestycje na stadionie z Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2022 coraz bliżej!
Czytaj więcej

Juniorzy starsi przygotowują się do ligowej wiosny

Do piłkarskiej wiosny przygotowuje się drużyna juniorów starszych. Zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2006 grają w Pomorskiej Lidze Juniorów „A”. Do startu rozgrywek pozostało 1,5 tygodnia.
Czytaj więcej

Mecz w Pruszczu Gdańskim odwołany!

Zima w natarciu. Jutrzejszy wyjazdowy mecz seniorów Pogoni z Czarnymi Pruszcz Gdański odwołany!!!
Czytaj więcej

Michał Kowalkowski nowym kapitanem

W meczu Pogoń – Wikęd Luzino po raz pierwszy kapitańską opaskę założył Michał Kowalkowski. Został on wybrany przez kolegów z drużyny po rezygnacji z tej funkcji po 9 latach Wojciecha Musuły. Życzymy powodzenia w tej nowej i odpowiedzialnej funkcji.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 wygrywa turniej Winter Cup w Lini

Worek medali z turnieju Winter Cup w Linii przywiozła wczoraj do Lęborka drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi!
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Winter Cup w lini

Młoda Pogoń z brązowymi medalami na halowym turnieju piłki nożnej w Lini rocznika 2015 i młodsi. Kuba Polański do Lęborka powrócił z tytułem najlepszego bramkarza turnieju!
Czytaj więcej

Młoda Pogoń w sukcesami na III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2022"   
W niedzielę drużyna rocznika 2015 i młodsi uczestniczyła w halowym turnieju w Główczycach. Organizatorem zawodów był klub Żelki Żelkowo.

Drużyna Pogoni prowadzona na co dzień przez trenerów Macieja Frącka i Kamila Frącka rozegrała 9 meczów w systemie 4+1 rywalizując z drużynami U2 Bytów 1 , U2 Bytów 2 , AP Gryf Słupsk, Salos Słupsk, Grasz Dwumiasto, Latarnik Choczewo ,Żelki Żelkowo 1, Żelki Żelkowo 2 oraz Pomorze Potęgowo..

- W całym turnieju zdobyliśmy 38 bramek tracąc 9. Jeden mecz zremisowaliśmy, jeden przegraliśmy a z pozostałych wychodzimy zwycięsko - relacjonuje zawody trener Maciej Frącek. - Moi zawodnicy zaprezentowali dużo ładnych akcji zespołowych w ataku, wielką ilość rajdów indywidualnych zakończonych w bardzo ładnym stylu i odpowiedzialną grą w obronie.

Zespół Pogoni zagrał w składzie: Kuba Polański, Oskar Kowalczyk, Nikodem Filcek, Piotr Dołębski, Szymon Wolski, Kuba Czapiewski, Hubert Kowalkowski i Jan Lisiński.

W zawodach udział wzięło aż 10 zespołów a rywalizacja odbywała się systemem - każdy z każdym. Rozegrano 45 meczów, z czego każdy z zespołów miał aż 90 minut czystej gry na boisku.

Podczas turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, nie liczyły się bramki strzelone ani stracone, każdy, kto wziął udział, był zwycięzcom. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. Dużo uśmiechu na twarzach uczestniku wywołał Tygrysek ŻELUŚ- oficjalna maskotka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, który dopingował i umilał czas wszystkim uczestnikom.

Każdy zespół z rąk wójta gminy Główczyce Danuty May oraz Przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusza Kwiatkowskiego otrzymał pamiątkowy puchar oraz piłkę, natomiast każdy zawodnik medal i upominek.

foto: Adrian Kasina

Więcej aktualności