Młoda Pogoń w sukcesami na III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2022"   
W niedzielę drużyna rocznika 2015 i młodsi uczestniczyła w halowym turnieju w Główczycach. Organizatorem zawodów był klub Żelki Żelkowo.

Drużyna Pogoni prowadzona na co dzień przez trenerów Macieja Frącka i Kamila Frącka rozegrała 9 meczów w systemie 4+1 rywalizując z drużynami U2 Bytów 1 , U2 Bytów 2 , AP Gryf Słupsk, Salos Słupsk, Grasz Dwumiasto, Latarnik Choczewo ,Żelki Żelkowo 1, Żelki Żelkowo 2 oraz Pomorze Potęgowo..

- W całym turnieju zdobyliśmy 38 bramek tracąc 9. Jeden mecz zremisowaliśmy, jeden przegraliśmy a z pozostałych wychodzimy zwycięsko - relacjonuje zawody trener Maciej Frącek. - Moi zawodnicy zaprezentowali dużo ładnych akcji zespołowych w ataku, wielką ilość rajdów indywidualnych zakończonych w bardzo ładnym stylu i odpowiedzialną grą w obronie.

Zespół Pogoni zagrał w składzie: Kuba Polański, Oskar Kowalczyk, Nikodem Filcek, Piotr Dołębski, Szymon Wolski, Kuba Czapiewski, Hubert Kowalkowski i Jan Lisiński.

W zawodach udział wzięło aż 10 zespołów a rywalizacja odbywała się systemem - każdy z każdym. Rozegrano 45 meczów, z czego każdy z zespołów miał aż 90 minut czystej gry na boisku.

Podczas turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, nie liczyły się bramki strzelone ani stracone, każdy, kto wziął udział, był zwycięzcom. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. Dużo uśmiechu na twarzach uczestniku wywołał Tygrysek ŻELUŚ- oficjalna maskotka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, który dopingował i umilał czas wszystkim uczestnikom.

Każdy zespół z rąk wójta gminy Główczyce Danuty May oraz Przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusza Kwiatkowskiego otrzymał pamiątkowy puchar oraz piłkę, natomiast każdy zawodnik medal i upominek.

foto: Adrian Kasina

Aktualności

W sobotę sparing z trzecioligowcem

W sobotę w południe sparing z Bałtykiem Gdynia. Gra kontrolna z trzecioligowcem odbędzie się 28 stycznia o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Lęborku.
Czytaj więcej

Artur Okrój kierownikiem drużyny seniorów

W przerwie pomiędzy rozgrywkami doszło do zmiany na stanowisku kierownika drużyny seniorów Pogoni. Patryka Cydzika łączącego do tej pory funkcję kierownika drużyny z trenowaniem bramkarzy zastąpi Artur Okrój.
Czytaj więcej

Mateusz Kozerkiewicz kończy grę w Pogoni

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 i młodsi z sukcesami na IMPEROLL KASZUB CUP

W sobotę 21 stycznia młoda drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi z sukcesami uczestniczyła w Sierakowicach w turnieju IMPEROLL KASZUB CUP organizowanym przez FC Gowidlino. Zespoły Pogoni zajęły 2 i 6. miejsce na 12 drużyn a najlepszym bramkarzem zawodów okrzyknięto Piotra Dołębskiego!
Czytaj więcej

Gra wewnętrzna na początek gier sparingowych

Grą wewnętrzną cykl zimowych gier sparingowych rozpoczęła drużyna seniorów. W sobotę w południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią stawiło się 23 graczy w tym 9 testowanych.
Czytaj więcej

Plan sparingów Pogoni - ZIMA 2023

W sobotę w południe pierwszy sparing drużyny seniorów Pogoni. Na początek trener Grzegorz Bednarczyk zarządził grę wewnętrzną z zespołem juniorów starszych.
Czytaj więcej

Seniorzy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w 4 lidze

Testem Coopera rozpoczęły się zimowe przygotowania drużyny seniorów Pogoni do wiosennej rywalizacji w 4 lidze.
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Stolem Cup w Gmniewinie

Drużyna Pogoni rocznika 2015 i młodsi grała w weekend w Gniewinie na turnieju Stolem Cup 2023.
Czytaj więcej

Pogoń 2013 na turnieju Gdynia Cup Turnieje Piłkarskie

Drużyna Pogoni rocznika 2013 uczestniczyła w ten weekend w dwudniowej imprezie Turnieje Piłkarskie Gdynia Cup.
Czytaj więcej