Aktualności

Mamy napastnika! Mateusz Dampc wiosną zagra w Pogoni

Transferem 27-letniego Mateusza Dampca zamykamy zimowe okienko transferowe do Pogoni. W drużynie oficjalnie możemy już powitać nowego ofensywnego gracza.
Czytaj więcej

Łukasz Kowalczyk wzmocni środek pola

Strzelił gola Wiśle Kraków i zagra w Pogoni! Łukasz Kowalczyk wzmocni środek pola.
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Wejher Cup

Tuż poza „pudłem”. Pogoń 2015 w sobotę wzięła udział w turnieju Wejher Cup.
Czytaj więcej

Jak równy z równym

Obiecująco wypadła ostatnia gra kontrolna Pogoni przed inauguracją ligi za tydzień. W meczu z mocno wzmocnionym zimą trzecioligowcem z Luzina o jedną bramkę lepsi byli goście choć na boisku nie widać było różnicy.
Czytaj więcej

Wiktor Potrykus na środek pomocy!

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Pogoni w zimowej przerwie jest 20-letni Wiktor Potrykus!
Czytaj więcej

Próba generalna z Wikędem

Trzecioligowy Wikęd Luzino będzie ostatnim przeciwnikiem drużyny Pogoni przed startem rundy rewanżowej IV ligi 2 marca.
Czytaj więcej

Pogoń w projekcie "Piłkarski Rozwój Pomorza"

Przedstawiciele sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork: Janusz Pomorski – członek Zarządu i Wojciech Musuła – trener koordynator uczestniczyli w poniedziałek 19 lutego w Kartuzach w spotkania w ramach projektu "Piłkarski Rozwój Pomorza".
Czytaj więcej

Z Barcy do Pogoni. Witamy Jerzego Zaworskiego

W seniorskiej drużynie Pogoni witamy oficjalnie 19-letniego Jerzego Zaworskiego. Ofensywny zawodnik mogący grać na pozycji napastnika lub skrzydłowego trafił do nas z Gminnego Klubu Piłkarskiego Barca Bolszewo.
Czytaj więcej

Zarząd sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork ukonstytuowany

Informujemy, że Zarząd Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” na swoim posiedzeniu w dniu 20.02.2024 r. na wniosek Wiceprezesa Zarządu LKS “Pogoń” Lębork ds. piłki nożnej Radosława Pietrusewicza podjął Uchwałę dotyczącą składu osobowego Zarządu Sekcji Piłki Nożnej klubu.
Czytaj więcej

Młoda Pogoń w sukcesami na III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2022"   
W niedzielę drużyna rocznika 2015 i młodsi uczestniczyła w halowym turnieju w Główczycach. Organizatorem zawodów był klub Żelki Żelkowo.

Drużyna Pogoni prowadzona na co dzień przez trenerów Macieja Frącka i Kamila Frącka rozegrała 9 meczów w systemie 4+1 rywalizując z drużynami U2 Bytów 1 , U2 Bytów 2 , AP Gryf Słupsk, Salos Słupsk, Grasz Dwumiasto, Latarnik Choczewo ,Żelki Żelkowo 1, Żelki Żelkowo 2 oraz Pomorze Potęgowo..

- W całym turnieju zdobyliśmy 38 bramek tracąc 9. Jeden mecz zremisowaliśmy, jeden przegraliśmy a z pozostałych wychodzimy zwycięsko - relacjonuje zawody trener Maciej Frącek. - Moi zawodnicy zaprezentowali dużo ładnych akcji zespołowych w ataku, wielką ilość rajdów indywidualnych zakończonych w bardzo ładnym stylu i odpowiedzialną grą w obronie.

Zespół Pogoni zagrał w składzie: Kuba Polański, Oskar Kowalczyk, Nikodem Filcek, Piotr Dołębski, Szymon Wolski, Kuba Czapiewski, Hubert Kowalkowski i Jan Lisiński.

W zawodach udział wzięło aż 10 zespołów a rywalizacja odbywała się systemem - każdy z każdym. Rozegrano 45 meczów, z czego każdy z zespołów miał aż 90 minut czystej gry na boisku.

Podczas turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, nie liczyły się bramki strzelone ani stracone, każdy, kto wziął udział, był zwycięzcom. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. Dużo uśmiechu na twarzach uczestniku wywołał Tygrysek ŻELUŚ- oficjalna maskotka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, który dopingował i umilał czas wszystkim uczestnikom.

Każdy zespół z rąk wójta gminy Główczyce Danuty May oraz Przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusza Kwiatkowskiego otrzymał pamiątkowy puchar oraz piłkę, natomiast każdy zawodnik medal i upominek.

foto: Adrian Kasina

Więcej aktualności