Aktualności

Trener Bednarczyk po wygranej z Arką

2 mecze, 4 punkty i rokująca dobrze gra na kolejne spotkania z pewnością cieszy szkoleniowca Pogoni Grzegorza Bednarczyka. Po wczorajszym, zwycięskim 1:0 meczu z Arką II Gdynia poprosiliśmy trenera Pogoni o komentarz:
Czytaj więcej

Arka pokonana!

3 punkty zostają w Lęborku! Po ważnym meczu i ciężkim boju z Arką Gdynia Pogoń wygrywa 1:0 i przesuwa się w górę tabeli. Na taką grę kibice biało-niebiesko-czerwonych czekali od dawna.
Czytaj więcej

Pogoń – Arka już w sobotę!

To powinien być niezwykle ciekawe spotkanie. W sobotę 18 marca o godz. 15:00 Pogoń w Lęborku podejmuję Arkę II Gdynia.
Czytaj więcej

Budżet Obywatelski na stadionie. Czas na konkrety

Nowe inwestycje na stadionie z Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2022 coraz bliżej!
Czytaj więcej

Juniorzy starsi przygotowują się do ligowej wiosny

Do piłkarskiej wiosny przygotowuje się drużyna juniorów starszych. Zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2006 grają w Pomorskiej Lidze Juniorów „A”. Do startu rozgrywek pozostało 1,5 tygodnia.
Czytaj więcej

Mecz w Pruszczu Gdańskim odwołany!

Zima w natarciu. Jutrzejszy wyjazdowy mecz seniorów Pogoni z Czarnymi Pruszcz Gdański odwołany!!!
Czytaj więcej

Michał Kowalkowski nowym kapitanem

W meczu Pogoń – Wikęd Luzino po raz pierwszy kapitańską opaskę założył Michał Kowalkowski. Został on wybrany przez kolegów z drużyny po rezygnacji z tej funkcji po 9 latach Wojciecha Musuły. Życzymy powodzenia w tej nowej i odpowiedzialnej funkcji.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 wygrywa turniej Winter Cup w Lini

Worek medali z turnieju Winter Cup w Linii przywiozła wczoraj do Lęborka drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi!
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Winter Cup w lini

Młoda Pogoń z brązowymi medalami na halowym turnieju piłki nożnej w Lini rocznika 2015 i młodsi. Kuba Polański do Lęborka powrócił z tytułem najlepszego bramkarza turnieju!
Czytaj więcej

„Współczesne tendencje w szkoleniu dzieci i młodzieży uzdolnionych do gry w piłkę nożną” - taki temat miała konferencja metodyczna Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w której w niedzielę 11 grudnia 2022 roku wzięło udział pięciu trenerów Pogoni Lębork: Grzegorz Bednarczyk, Sebastian Brzozowski, Wojciech Musuła, Maciej Frącek i Marek Piotrowski). 

Ponad 400 trenerów z Pomorza miało okazję wysłuchać kilku ciekawych wystąpień. O kierunkach kształcenia młodych piłkarzy w Niemczech mówił Sławomir Czarniecki - do ponad 20 lat pracujący w Bayer 04 Leverkusen, pełniący dziś rolę jednego z dyrektorów zarządzających akademią tego klubu. 

O kompletowaniu elitarnego zespołu młodzieżowego na przykładzie Reprezentacji Polski Chłopców U-17 opowiadał z kolei jeden z jej trenerów Szymon Hartman. 

W części praktycznej trener Czarniecki przeprowadził zajęcia techniczno-taktyczne na etapie szkolenia ukierunkowanego, natomiast trener Hartman przedstawił małe gry i gry pomocnicze na etapie treningu specjalistycznego. 

W kolejnej części konferencji wystąpił Paweł Grycman, szef szkoły trenerów PZPN.

Ostatnim elementem był panel dyskusyjny na który organizatorzy przygotowali nie lada niespodziankę. Gościem specjalnym był selekcjoner Reprezentacji Polski Czesław Michniewicz oraz jego asystent Grzegorz Witt. Trenerzy podzielili się z uczestnikami swoimi świeżymi wrażeniami z mundialu w Katarze. Opowiedzieli o kulisach przygotowań, adaptacji do warunków atmosferycznych i mentalnym nastawieniu reprezentantów Polski do tego turnieju. 

Więcej aktualności