III kolejka Słiupskiej Klasy Okręgowej Juniorów B (17.09.2005)

KS Damnica - Pogoń Lębork 0:11 (0:5)

Bramki: Kamil Treder 4, Łukasz Kołodziejski, Łukasz Pirycki, Tomasz Kijek 2, Andrzej Kołucki 3

Pogoń: Marcin Czerniak - Łukasz Charzyński, Tomasz Kapela, Karol Walkusz, Marcin Bugaj, Sebastian Kwiatkowski, Łukasz Kołodziejski (kpt.), Daniel Bączkowski, Łukasz Pirycki, Tomasz Kijek, Kamil Treder (w 2. połowie zagrał jeszcze Andrzej Kołucki)

Podopieczni Andrzeja Kaufmanna wygrali 11:0 (5:0), ale wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Kiedy po pięciu minutach lęborczanie prowadzili już 3:0 wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Niestety, tego dnia niezbyt dobrze dysponowana była linia pomocy naszego zespołu, która w poprzednich meczach inicjowała najgroźniejsze ataki. Źle wykańczane były akcje pod polem karnym, nie zawsze działała asekuracja. Do tego dochodziły problemy kadrowe oraz zły stan boiska. Kolejne zdobyte gole wynikały raczej z błędów przeciwnika, niż ze strzałów gości. Sytuacja niewiele zmieniła się w drugiej połowie, choć młodzi zawodnicy wzięli sobie do serca reprymendy trenera. Z minuty na minutę rozkręcał się Tomasz Kijek, na prawym skrzydle dzielił i rządził Daniel Błaszkowski, do gry podrywał swój zespół kapitan, Łukasz Kołodziejski, kilkoma udanymi interwencjami popisał się Marcin Czerniak, dobrą zmianę dał także Andrzej Kołucki, którego był to debiut w tym sezonie.

Ostatecznie Pogoń podtrzymała serię dwucyfrowych zwycięstw bez straty bramki, choć o stylu tej wygranej muszą jak najszybciej zapomnieć.