XIV. kolejka SKO junior B – 6 maja 2006 r.

Pogoń Lębork – Sparta Sycewice 7:0 (1:0)
bramki: T. Kijek 8’, K. Treder 3 (52’, 57’, 69’), Ł. Charzyński 2 (54’, 76’), D. Łopuszyński 68’

Pogoń: Czerniak (71’ Cydzik) – Charzyński, Myszkowski (60’ Łopuszyński), Koziacz (60’ K. Walkusz), Smarzyński – Błaszkowski (75’ Wierzbowski), Witkowski, Kołodziejski (kpt.), Pirycki (41’ Kołucki) – Treder, Kijek

Pierwsze 40 minut meczu należała bodaj do najgorszych w tym sezonie w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Kaufmanna. Nie nadrabiała tego nawet bramka bezsprzecznego lidera strzelców tych rozgrywek, Tomasza Kijka. Lęborczanie popełniali fatalne błędy zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Niemiłosiernie pudłowali napastnicy oraz zawodnicy drugiej linii. Źle konstruowane akcje kończyły się często wycofaniem piłki do Marcina Czerniaka. W przerwie w szatni Pogoni padło kilka mocnych słów, zawodnicy wytłumaczyli sobie niektóre rzeczy i z mocnym postanowieniem poprawy wyszli na kolejne 40 minut.
Druga połowę rozpoczęto z impetem. Najpierw świetną sytuację mieli przyjezdni, lecz ma posterunku był Czerniak. „Gucio” rozpoczął kontratak miejscowych. Piłka trafia do Kamila Tredera, a ten strzałem po ziemi podwyższa prowadzenie. Chwilę później miał kolejną sytuację do zdobycia bramki, lecz minimalnie chybił. Co się odwlecze... W 54. minucie piłkę pod pole karne wprowadza Łukasz Charzyński, znajduje sobie miejsce i uderza obok zdezorientowanego bramkarza Sparty. Chwilę po wznowieniu lęborczanie wywalczyli rzut wolny – na bramkę uderzał Łukasz Kołodziejski – piłka trafiła w poprzeczkę. Kolejne bramki są kwestią czasu – na 4:0 podwyższa Treder, kolejnego gola zdobył strzałem sprzed pola karnego Dawid Łopuszyński, potem ponownie Treder, sytuacje mieli także Kijek i Kołodziejski, który nieszczęśnie trafił w słupek. Dzieła zniszczenia dopełnił Charzyński, pakują piłkę do siatki z bliskiej odległości.
Młode Lwy mają już zapewniony udział w barażach, gdzie rywalem najpewniej będą rówieśnicy z Bytowa. Teraz podopiecznym Andrzeja Kaufmanna pozostało szlifować formę na te kluczowe spotkania. Gra teraz powinna stanowić formę rozrywki, relaksu, lecz zarazem testu kondycyjnego i treningu. Operację „Bytovia” czas zacząć.