Sparing, 16 marca 2013r. godz. 14

GKS Sierakowice (V liga) – Pogoń Lębork 2:8 (0:4)
Bramki: 0:1 Jasiński ('14), 0:2 Ilanz (’16), 0:3 Ilanz ('27), 0:4 Kołucki (’44), 0:5 J. Żmudzki (’62), 0:6 Miasnikow (’64), 0:7 Miasnikow (’75), 0:8 Witkowski (’83), 1:8 Jóskowski (’87), 2:8 Kultys (’90)

Pogoń: Skrzypczak (‘46 Czekirda) – Jasiński (’62 Bach), Gapski, Kozakiewicz (’62 Kaczmarek), Żmudzki B. (Żółtowski) – Morawski, Haraszczuk (’46 Witkowski), Krajnik (’46 Miasnikow), Stankiewicz (’60 Żmudzki J.), Ilanz, Kołucki (‘60 Kołodziejski)

Wysokie zwycięstwo na podsumowanie okresu przygotowawczego i serii sparingów zafundowali sobie i trenerowi Przybylskiemu zawodnicy drużyny seniorów Pogoni Lębork. W meczu na sztucznym boisku w Sierakowicach z piątoligowym GKS-em od pierwszych minut górą byli lęborczanie, już w 16 minucie otwierając wynik spotkania. Do przerwy było już 4:0, a drugie tyle dla Pogoni padło w drugiej połowie. Ostatnie minuty to jednak dekoncentracja, czego skutkiem były dwa gola strzelone przez gospodarzy.

Historia strzelanych bramek w spotkaniu:
0:1 Jasiński ('14) - głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Morawskiego
0:2 Ilanz (’16) - po płaskim podaniu z lewego skrzydła Bartosza Żmudzkiego z bliska dopełnił formalności
0:3 Ilanz ('27) - odebrana pressingiem piłka przed polem karnym przez Bartosza Żmudzkiego i jego prostopadłe podanie w pole karne do Ilanza, który strzelił przy bliższym słupku
0:4 Kołucki (’44) - po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Stankiewicza strzelił głową Kołucki
0:5 J. Żmudzki (’62)
0:6 Miasnikow (’64) - strzał z powietrza z pola karnego przy słupku
0:7 Miasnikow (’75) - strzał zza pola karnego w kierunku dalszego słupka, bramkarz jeszcze musnął piłkę
0:8 Witkowski (’83) - z narożnika pola karnego mocny strzał Witkowskiego, podbity jeszcze po drodze przez obrońcę,
1:8 Sierakowice (’87)
2:8 Sierakowice (’90)

Sobiesław Przybylski, trener Pogoni powiedział po meczu: Sobiesław Przybylski: - Bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Niezła była ogólna organizacja gry, wykończenie akcji, skutecznośc.Brakowało dokładności w podaniach, szczególnie w pierwszej połowie i w końcówce.