Pogoń Lębork – Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)

bramki: 1:0 Wachowiak (’62), 1:1 Romańczyk (’76)

Pogoń: Szlaga (’46 Katzor, ’75 Labuda) – Stankiewicz, Musuła (’46 Skibicki), Szałek, Kochanek, Kajca (’46 Janowicz), Szymański, Madziąg (’63 testowany), Słowiński (’25 Kłos), Wachowiak, testowany (’46 Formela)

Bałtyk: Adamski – Biergiel, Andrzejczak, Czenko (’60 Krauze), Drozdowski (’60 Szczerba), Pasieka (’60 Wasilewski), Rak, Kwiatkowski, Tylczyński (’70 Kamiński), Pazdur (’60 Naworski), Romańczyk

Remisem 1:1 zakończył się drugi tej zimy sparing drużyny Pogoni. Przeciwnikiem lęborczan był wicelider koszalińskiej IV ligi Bałtyk Koszalin. Trener Walkusz w meczu nie mógł skorzystać z narzekających na drobne urazy Byczkowskiego i Sadowskiego. Nieobecny był też Wesserling. Z kolei Fabian Słowiński zszedł z boiska z lekkim bólem już w 25 minucie gry. W zespole Pogoni prawie cały mecz zagrał testowany napastnik z Ukrainy.

Mecz toczony przy zerowej temperaturze był bardzo wyrównany. W 62 minucie Wachowiak po dośrodkowaniu piłki z prawej strony kieruje futbolówkę do siatki. 76 minuta to wyrównanie Bałtyku za sprawą Konrada Romańczyka. Warto przypomnieć, że obaj strzelcy bramek doskonale się znają. Przez prawie miesiąc byli bowiem z Reprezentacją Wojska Polskiego w Piłce Nożnej na II Wojskowym Pucharze Świata w Omanie.

- To nie jest ten etap w przygotowaniach do sezonu byśmy mówili teraz o jakiejkolwiek formie. Wciąż ją budujemy. W II połowie był fajny fragment 20 minut, który mógł się spodobać. Stworzyliśmy wtedy kilka groźnych akcji i zdobyliśmy bramkę – ocenił występ swojej drużyny trener Pogoni Waldemar Walkusz.