Sparing, 18 lutego 2017r. godz. 17

Pogoń Lębork – Wieża Postomino 3:2 (2:1)
bramki: 0:1 Lachowicz (‘9), 1:1 Wachowiak (’39), 2:1 Janowicz (’43), 3:1 Kłos (’49), 3:2 Jakubik (’64)

Pogoń: Labuda – Katzor (’46) – Górski, Musuła, Szałek, Skibicki (’70 Sadowski), Wesserling, Janowicz, Słowiński (’46 Kłos), Madziąg (’60 Sadowski), Wólkiewicz (’46 Byczkowski), Wachowiak

Wieża: Sękowski – Matuszewski, Oleszczuk, Grynkiewicz, Ludwicki (’46 Radźki), Ciesielski, Lachowicz, Wierzbowski (’55 Bielańczuk), Sobczak (’75 Brauer), Jakubik, Krajewski (’75 Murawiecki)

Zwycięstwem 3:2 z Wieżą Postomino, 6. drużyną koszalińskiej V ligi zakończył swój czwarty zimowy sparing zespół seniorów Pogoni. Kolejny raz nie udało się zagrać w optymalnym składzie. Lista nieobecnych w meczu z Wieżą była długa. Na drobne kontuzje narzekał Kajca i Stankiewicz, a z innych powodów zabrakło Szlagi, Kochanka i Szymańskiego. Ten ostatni zawodnik z powodu zaporowych warunków Stolemu Gniewino nie zagra prawdopodobnie wiosną w Pogoni. Z powodu choroby na meczu zabrakło trenera Waldemara Walkusza. Funkcję szkoleniowca sprawował więc kapitan i trener drużyn młodzieżowych Wojciech Musuła. Wspierał go zawodnik Marcin Kajca i trener bramkarzy Piotr Leyk.

Mimo tych przeciwności nasz zespół w meczu utrzymywał się przy piłce i łatwo dochodził do sytuacji bramkowych. Brakowało wykończenia. W 9 minucie prowadzenie objęli nieoczekiwanie goście po golu Lachowicza. W rewanżu, po składnej akcji Wachowiaka Słowiński uderza w słupek. Przed przerwą Pogoń wychodzi na prowadzenie. Najpierw kontratak Mateusza Wachowiaka i długi rajd z piłką przy nodze zakończony celnym strzałem, chwilę później trafienie z ostrego kąta Łukasza Janowicza. Pogoń po I połowie prowadzi 2:1, a po krótkiej przerwie podwyższa prowadzenie. W 49 minucie gola na 3:1 zdobywa z dystansu Łukasz Kłos. Mimo przewagi kolejne trafienie należy do gości. Ostatnią bramkę meczu strzela w 64 minucie Jakubik.

Za tydzień gra kontrolna z Cartusią Kartuzy (IV liga).