7. kolejka B-klasy Słupsk gr. II, 9 października 2016r. godz. 14

GTS II Czarna Dąbrówka - Pogoń II Lębork 1:3
bramki: Wos, Gniba x2

Pogoń II: Cydzik – Podhajski, Gniba (’60 Kalkowski), Kolano, Błaszkowski, Jaźwiec, Koprowski (’80 Zakrzewski), Wroński, Grabowski, Elwart, Wos (’55 Krajdocha)

Z kompletem punktów z Czarnej Dąbrówki wróciła drużyna Pogoni II Lębork. Wynik już w 4 minucie otworzył Karol Wos. Dominacja Pogonistów przynosi w 37 minucie drugą bramkę, strzelcem Tomasz Gniba. Gospodarzom udaje się zdobyć bramkę kontaktową, ale kilkadziesiąt sekund później Gniba wyprowadza na 3:1. W drugiej połowie skoncentrowana na obronie Pogoń kąsa GTS groźnymi kontrami. Wynik nie ulega zmianie i 3 punkty jadą do Lęborka. Warto dodać, że z konieczności w ataku zagrał nominalny bramkarz Marcin Elwart, a w meczu nie wystąpiło kilku kluczowych zawodników jak Gosz, Matuszewski czy Formella.
Po 7. kolejkach Pogoń II awansowała na 3. lokatę i traci do lidera tylko 2 punkty.