bramki: 1:0 Retlewski (’42), 2:0 Kiełpiński (’69), 3:0 Prybiński (’86)

Wda: Zapała – Rożnowski (’69 Szczukowski), Urbański, Czerwiński, Retlewski (’83 Śliwiński), Wenerski, Kocieniewski, Maliszewski, Siekirka (‘74 Prybiński), Wietrzykowski (’62 Zagórski), Kiełpiński

Pogoń: Labuda – Wesserling, Musuła, Szałek, Stankiewicz, Szymański, Kajca (’65 Formela), Madziąg (’76 Sadowski), Słowiński (’70 Wólkiewicz), Balogun, Wachowiak

żółte kartki: Słowiński, Musuła (Pogoń)

Bez punktów do Lęborka ze Świecia nad Wisłą wracają piłkarze Pogoni. W przedostatniej kolejce 3 ligi nasz zespół uległ Wdzie 3:0. - Początek spotkania należał do nas, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, a najgroźniejszą sytuację mieliśmy na początku meczu gdy zawodnicy Wdy wybili piłkę ze swojej linii bramkowej – relacjonuje czwartkowe spotkanie trener Waldemar Walkusz.

Pogoń do Świeci pojechała bez kilku ważnych zawodników. Powody absencji były różne, wydaje się, że kilku zawodników myślami jest już poza Pogonią… W autokarze do Świecia zabrakło pauzującego za żółte kartki Kłosa, a także Kochanka, Górskiego i Pytlaka. Ten ostatni przestał ostatnio pojawiać się na treningach. Brak Górskiego i konieczność gry w składzie dwóch młodzieżowców spowodowało roszadę w bramce. Pomiędzy słupkami stanął młody Labuda, a Maciej Szlaga został w domu.

Pod koniec I połowy pada pierwszy gol dla gospodarzy. Seria autów na naszej połowie, piłka wygłówkowana na 20 metr i przegrany pojedynek w powietrzu sprawił, że piłka wróciła w pole karne. Podanie otrzymał Retlewski i praktycznie z zerowego kąta zmieścił piłkę pomiędzy nogami Labudy. Przy tej akcji Pogoniści reklamowali pozycję spaloną.

Najlepszą sytuację w II połowie miał Wesserling przenosząc w 54 minucie piłkę po akcji Baloguna i Wachowiaka minimalnie nad poprzeczką. Otwarta gra naszej drużyny poskutkowała kolejnymi bramkami dla Wdy. Na listę strzelców wpisał się kolejno Patryk Kiełpiński i Mikołaj Prybiński.

W niedzielę ostatni mecz sezonu. Pogoń w Lęborku o godz. 15 podejmuje GKS Przodkowo