1. kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej Juniorów C - 01.09.2007r., godz. 11:00, Stadion Jantara w Ustce

JANTAR Ustka - POGOŃ/TRÓJKA Lębork 3:1 (1:1)

Pogoń/Trójka: KŁOS Michał - FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł - BUTOWSKI Norbert, BRZESKI Arkadiusz, FORMELA Sebastian, MAZURCZYK Paweł, MIELEWCZYK Filip - TOCHMAN Ludwik, NACZK Miłosz

Bramka dla Pogoni/Trójki: Naczk

Sędziował: Sławomir Sitnik

Na inaugurację sezonu 2007/2008 piłkarze Pogoni/Trójki Lębork przegrali na wyjeździe z Jantarem w Ustce 1:3, choć mecz ten mógł zakończyć się korzystniejszym wynikiem dla lęborczan.

Wynik sugeruje przewagę gospodarzy. Taka była, ale tylko po stronie budowy fizycznej zawodników. Technicznie nasi zawodnicy nie odbiegali gospodarzom, tocząc równorzędną konfrontację.

Pierwsi gola zdobyli miejscowi. To rozsierdziło Młode Lwy, które dążyły do szybkiego wyrównania. Sztuka ta udała się jeszcze przed przerwą Miłoszowi Naczkowi, który ograł obrońców i zauważył, że miejscowy bramkarz wyszedł daleko na przedpole i strzałem z narożnika pola karnego umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków z obydwu stron. Po jednym z nich, aktywny w tym meczu Naczk został podcięty w polu karnym przez obrońcę gospodarzy i sędzia bez wahania wskazał na wapno.

Pechowym egzekutorem okazał się Bach, który nie wykorzystał szansy wyprowadzenia gości na jednobramkowe prowadzenie. To się zemściło. Podłamani lęborczanie zaczęli grać nieco nerwowo. Wykorzystał to Jantar, który zdobył dwie bramki, ustalając wynik meczu.

Trener drużyny Andrzej Małecki

Szkoda niewykorzystanego rzutu karnego, bo wynik meczu mógł być inny. Zawodnicy Jantara przewyższali naszych budową fizyczną. Jestem jednak zadowolony z gry moich podopiecznych. Dziś przegraliśmy, ale się nie poddajemy. W następnych meczach będziemy walczyć o zwycięstwa.