2. kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej Juniorów C - 08.09.2007r., godz. 11:00 - Stadion Miejski w Lęborku

POGOŃ/TRÓJKA Lębork - SPARTA Sycewice 7:0 (1:0)

7:0 – Lica 78’

Pogoń/Trójka: KŁOS Michał - FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł - BUTOWSKI Norbert, WROŃSKI Jakub, MAZURCZYK Paweł, FORMELA Sebastian, MIELEWCZYK Filip - STAROSZ Mateusz, NACZK Miłosz

Zmiennicy: CZEKIRDA Dominik, MISZKIEWICZ Gracjan, WRZESIEŃ Marcin, BRZESKI Arkadiusz, LICA Tomasz, KORDA Bartłomiej, RUDYK Sebastian

Sparta: Klawikowski - Owczarek, Woźniak, D. Jęcek, Jakubowski - E. Jęcek, Maślak, Mytryszyn, Białek - Domański, Przedborski

Zmiennicy: Kalinowski, Majdański, Kowal

Sędziował: Michał Tatarczuk

Pierwszy raz przed własną publicznością w tym sezonie swój mecz rozgrywali piłkarze Pogoni/Trójki. Podejmowali Spartę Sycewice. Wygrali łatwo 7:0, choć wynik do przerwy na to nie wskazywał.

Przez niemal całą pierwszą część meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Sparta była równorzędnym rywalem. Dopiero w 28. minucie debiutujący w drużynie Kuba Wroński pokonał bramkarza gości, z bliskiej odległości po podaniu Mielewczyka.

Obraz gry ze strony lęborczan w drugiej połowie uległ znaczącej zmianie. Gościom udało się wyjść ze swojej połowy zaledwie kilka razy. Miejscowi zamknęli ich w tzw. zamku hokejowym. Było tylko kwestią czasu, kiedy będą padały gole. Spartanie opadli z sił, a Młode Lwy ich punktowały.

Zasłużone zwycięstwo Pogoni, która po porażce na inaugurację w Ustce odbudowała swoje morale. W następnych meczach będzie im się grało na pewno łatwiej.