JUNIOR „C" - 31.05.2008r. godz. 15:00 - Stadion w Bytowie

BYTOVIA Bytów - LKS POGOŃ / UKS TRÓJKA Lębork 2:3 (1:3)

Bramki dla Pogoni/Trójki zdobyli:
  • Naczk, Wroński i Miszkiewicz - po 1.

Skład Pogoni/Trójki: KŁOS Michał - FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł - RUDYK Sebastian, MISZKIEWICZ Gracjan, FORMELA Sebastian, MAZURCZYK Paweł, MIELEWCZYK Filip  - WROŃSKI Jakub, NACZK Miłosz.

Na zmiany wchodzili: CZEKIRDA, WRZESIEŃ, BRZESKI, LICA, RAGUZA, TOCHMAN, OPARA.

W ostatnim meczu ligowym sezonu 2007/2008, w ramach Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C, piłkarze Pogoni/Trójki Lębork grali na wyjeździe w Bytowie z miejscową Bytovią. Zakończenie sezonu okazało się szczęśliwe dla młodych piłkarzy z Lęborka, którzy pokonali gospodarzy 3:2.

Mecz był bardzo zacięty. Obfitował w wiele sytuacji podbramkowych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Lepiej zawody rozpoczęli goście. Szybko zdobyli prowadzenie za sprawą Miłosza Naczka, który zachował najwięcej sprytu w polu karnym. Lęborczanie poszli za ciosem. W dalszym ciągu konstruowali składne akcje. Efektem były gole zdobyte przez Kubę Wrońskiego i Gracjana Miszkiewicza. Przy prowadzeniu w meczu 3:0 nasi piłkarze zwolnili nieco tempo gry i oddali inicjatywę gospodarzom. To oni zaczęli zagrażać bramce strzeżonej przez Kłosa. Tuż przed przerwą miejscowy zawodnik został faulowany w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Pewnie wykonany rzut karny i padła bramka kontaktowa. Po przerwie z gry mieli trochę więcej gospodarze. Ich ataki rozbijali goście, ograniczając się do kontrataków. Na 10 minut przed końcem meczu sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który miejscowi ponownie pewnie wykonali, zmniejszając rozmiary  do 2:3. Od tego momentu gra była bardzo nerwowa, jednak udało się naszym piłkarzom utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

W pierwszym sezonie gry, w grupie piłkarzy Junior C, gdzie w innych drużynach grali zawodnicy starsi od naszych, zajęcie drugiego miejsca należy uznać za bardzo duży sukces. GRATULACJE !!!