Czarni Bruskowo Wielkie – Pogoń Lębork 0-1 (0-0)
Kwapiński 63'

Pogoń: Labuda – Drzazgowski, Jasiński, Nowak, Łapigrowski, Bomba, M. Frącek (75 Malek), Piwoński, T. Frącek, Żuchowski (70 Jażdżewski), Kwapiński (85 Iwosa)

Żółte kartki: Bomba, Malek, Piwoński, M. Frącek

Od wygranej 1-0 w Bruskowie z tamtejszymi Czarnymi rozgrywki V ligi rozpoczęli piłkarze Pogoni Lębork. Mecz miał dwie odsłony...

W pierwszej z nich nasza drużyna grająca pod silny wiatr nie stworzyła wielu sytuacji bramkowych, a gra zdawała się chaotyczna. W 25 minucie po strzale gospodarzy piłka przekroczyła linie bramkową, lecz sędzia wskazał spalonego i bramki nie uznał.
Zupełnie inny przebieg spotkanie nabrało w II połowie. Wiatr, który wcześniej przeszkadzał naszym graczom teraz stał się ich sprzymierzeńcem, a zespół akcją za akcją coraz bardziej rozwijał skrzydła gnębiąc raz po raz przeciwnika na jego polu karnym. W 58 minucie rzut wolny skutecznie egzekwuje Piwoński lecz sędzia szybko studzi radość zespołu wskazując na spalonego. 5 minut później kolejna eksplozja radości. Po dośrodkowaniu Łapigrowskiego piłka trafia na pole karne, gdzie niczym bilardowa kula odbija się od nóg kilku zawodników. Właściwy kierunek nadaje jej Piotr Kwapiński stając się jednocześnie bohaterem spotkania. Szans na podwyższenie wyniku było jeszcze wiele, lecz wszystkie dwie próby Żuchowskiego, Tomasza Frącka, Kwapińskiego, Łapigrowskiego kończą się niepowodzeniem. Przedłużone o 4 minuty spotkanie kończy się naszym zwycięstwem, a cenne 3 punkty pojechały do Lęborka.