Sparing - 1 sierpnia 2009r. godz. 18 Stadion Miejski w Lęborku

Pogoń Lębork – KS Atlas Goręczyno 0:2 (0:1)
Bramki: T. Płachecki 2 (0:1 – 29 minuta, 0:2 – 50 minuta)

POGOŃ: Wojtowicz – Kozakiewicz, Jasiński, Trawiński (30 Kwapiński) – Błaszkowski, Malek, Iwosa (46 Stankiewicz), Władyka, Mielewczyk – Michta (68 Duda), Chmielewski

Po zwycięstwie i remisie przyszła kolej na porażkę Pogoni w meczu kontrolnym a lepszy okazał się Atlas Goręczyno, wygrywając w Lęborku 2-0. Już na początku meczu jeden z gości trafił w słupek. W 29 minucie piłka przeleciała przez pole bramkowe, a tam czekał już zawodnik Atlasu i z kilku metrów trafił do siatki. Minutę później kontuzję przy blokowaniu strzału odniósł Sławomir Trawiński i musiał opuścić boisko, a na murawie pojawił się Piotr Kwapiński. W 38 minucie Damian Mielewczyk trafił z 16 metrów w słupek. Wprowadzony po przerwie za Eliasza Iwosę Mateusz Stankiewicz głową strzelił w poprzeczkę w 47 minucie. Trzy minuty później złe podanie Daniela Błaszkowskiego przejął jeden z gości, po czym pobiegł na bramkę i mimo wybiegającego z bramki Adama Wojtowicza, podciął piłkę i zdobył drugiego gola. W 64 minucie Łukasz Chmielewski minął już bramkarza, ale nie trafił do pustej bramki.