Sparing, 24.07.2010r. g. 18:00, Lębork

Pogoń Lębork - Jantar/Euro-Industry Ustka 1:5 (1:4)

• Bramki: 1:0 Oskar Jasiński (12 - rzut wolny), 1:1 Łukasz Stasiak (23), 1:2 Łukasz Stasiak (25), 1:3 Maciej Oczujda (27), 1:4 Łukasz Stasiak (30), 1:5 Marcin Pluta (83)

POGOŃ: Skrzypczak ( 46 Kortas) - Kijek, Jasiński, Smolarek, Kołucki - Gałek, Witkowski (62 Malek), Banaszak (46 Iwosa), Mańka (46 Kowalski), Stankiewicz (54 Chmielewski) - Markowski

JANTAR: Mariak, Cudziło, D.Kotłowski, K. Kotłowski, Górniewicz, Solczak, Oczujda, Próchnicki, Iwański, Bilicki, Stasiak oraz  Mytych, Kowalewski, Terefenko, Badowski, Pluta, Budziński

Sędziowie: S.Myszk oraz Sęktas, Bartkiewicz

Zimny prysznic dosłownie i w przenośni spotkał Pogoń w drugim sparingu przed sezonem 2010/2011. W strugach deszczu gospodarze wyraźnie przegrali z beniaminkiem IV ligi, a o wysokiej porażce przesądziła kanonada ustczan między 23 a 30 minutą, kiedy cztery razy trafili do siatki Pogoni. Roman Rubaj, trener Pogoni powiedział przekornie po meczu, że „dobrze, że doznaliśmy tak wysokiej porażki, bo niektórzy moi zawodnicy może już myśleli, że potrafią grac w piłkę." Dodał także, że „graliśmy z bardzo dobrą drużyną i lepiej z taką przegrać, niż ze słabszymi wygrywać."

Niemal nieustannie padający deszcz, czasami przeradzający się w ulewę, nie ułatwiał gry obu ekipom. Zaczęło się dobrze dla Pogoni, kiedy w 12 minucie Oskar Jasiński strzelił z rzutu wolnego, a Łukasz Mariak nie utrzymał piłki i wtoczyła się ona do bramki.

W 23 minucie pierwszy raz Łukasz Stasiak otrzymał prostopadłe podanie i pewnym uderzeniem przy słupku wyrównał stan rywalizacji. Trzy minuty później znowu prostopadłe podanie zaskoczyło defensywę Pogoni a Stasiak minął jeszcze bramkarza i dał Jantarowi prowadzenie. W 27 minucie Maciej Oczujda technicznym uderzeniem jeszcze je podwyższył, a po pół godzinie Stasiak mocnym strzałem z bliska zamknął dośrodkowanie z prawej strony. W 83 minucie Marcin Pluta ustalił wynik meczu kontrolnego.